Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
Nieco spóźnione, do ostrzejszej walki z epidemią przystąpiły również Niemcy

/17.03.2020/ "Aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, potrzebne są środki działania, jakich w Niemczech jeszcze nie było" - powiedziała w poniedziałek kanclerz Merkel.
 Angela Merkel  mówiła, że w Niemczech potrzebne są drastyczne środki, aby zredukować liczbę zakażeń koronawirusem, a tym samym ciężkich zachorowań. Oznacza to, że Niemcy nieco spóźnione, ale jednak włączają się w ostrzejszą niż dotychczas walkę z wirusem. Podobnie jak w Polsce zaostrzają przepisy i zasady życia społecznego. Z powodu pandemii wirusa natychmiast zamknięto u naszego zachodniego sąsiada większość sklepów. Pozostaną czynne jedynie sklepy spożywcze, targowiska miejskie, apteki, drogerie, stacje benzynowe,


pralnie chemiczne, sklepy budowlane, punkty pocztowe, banki i hurtownie. Ograniczenia ominęły rzemieślników i przedsiębiorstwa usługowe, np. zakłady fryzjerskie. Zamknięto natomiast zakłady gastronomiczne Nie mogą działać bary, knajpy, kluby i dyskoteki. Zakaz obejmuje również teatry, opery, sale koncertowe, a nawet agencje towarzyskie...Zamknięto również parki rozrywki, ogrody zoologiczne, także place zabaw. Zakazem w Niemczech objęto również nabożeństwa w kościołach, meczetach  i synagogach. Jeżeli chodzi o szpitale u naszego zachodniego sąsiada, a także ośrodki rehabilitacji i opieki ustalone zostaną surowe zasady odwiedzin.
Decyzja rządu i landów zabrania jakichkolwiek wyjazdów urlopowych zarówno w kraju jak i za granicą. Z  hoteli mogą korzystać tylko i wyłącznie w pilnych przypadkach, ale nie w celach turystycznych. Niemcy wprowadziły od poniedziałku ścisłe kontrole na przejściach granicznych do Austrii, Francji, Luksemburga, Danii oraz Szwajcarii.


Źródło: fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama