Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
W Czechach obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich


/16.03.2020/ Koronawirus w Czechach przybiera na sile, w związku z czym tamtejszy rząd wprowadza ograniczenia. Wśród nich kwarantanna dla wszystkich mieszkańców i ograniczenie w przemieszaniu się na terenie kraju. Ludzie mogą jedynie dojeżdżać do pracy, czy wyjść do lekarza lub po zakupy. Decyzje wchodzą w życie od 16 marca i potrwają do 24 marca 2020 roku.
Koronawirus w Czechach. Rząd wprowadza ograniczenia
W Czechach już u 293 osób stwierdzono zarażenie COVID-19. Jak powiedział minister zdrowia Adam Vojtěch - tylko w niedzielę - 15 marca  2020 - liczba potwierdzonych przypadków wzrosła o około 33 procent.
reklamaDlatego czeski rząd wprowadza ograniczenia i intensyfikuje działania mające na celu spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. N a terenie Czech zostaje wprowadzona kwarantanna. Teraz Czesi nie mogą podróżować poza granice, a cudzoziemcy nie mają wstępu. Jak powiedział szef czeskiego rządu Andrej Babisz, mieszkańcy Czech będą mogli opuścić domy tylko wtedy, kiedy będą szli do pracy, na zakupy, do lekarza czy też do placówek medycznych oraz w sytuacjach, kiedy podróż wraz z rodziną będzie niezbędna. Wyjątkiem jest również przebywanie w parku. Z kwarantanny mogą zrezygnować również osoby, które pomagają innym.
Czeski rząd podkreśla, że chodzi w tych działaniach jedynie o próbę zatrzymania koronawirusa. Osoby, które zdecydują się na przykład wyjść na spacer, muszą zachować bezpieczny dystans od innych osób. Republika Czeska  również uszczelni granice. Rząd naszego południowego wezwał aż dwa tysiące żołnierzy oraz czterystu celników do ochrony granicy państwa. Kontroli można się spodziewać na na granicy czesko-niemieckiej i czesko-austriackiej. Personel medyczny otrzymał natomiast dyspozycje, że musi pracować tak długo dopóki stan wyjątkowy się nie zakończy.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.