Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Kontrola sanitarna na granicy z Niemcami


/10.03.2020/ Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski ogłosił  wdrożenie systemu obrony sanitarnej granic. Punkt kontrolny w województwie dolnośląskim został uruchomiony na przejściu granicznym w Jędrzychowicach. Będą tam sprawdzać busy i autobusy
- Chciałbym poinformować, że na granicy działa już punkt kontrolny. Osobom przybywającym do Polski w autobusach i busach mierzona jest temperatura ciała, a także pobierane są karty lokalizacyjne. Dzięki współpracy z policją, strażą pożarną oraz strażą graniczną, punkt został uruchomiony bardzo szybko – powiedział Jarosław Obremski.
reklama
Wszystkie kontrolowane osoby muszą wypełnić ankiety lokalizacyjne, z podstawowymi informacjami jak m.in. imię i nazwisko, cel podróży oraz adres i numer kontaktowy. Wojewoda poinformował, że kontrole będą trwały do odwołania. Jak donoszą media w Niemczech liczba osób u których wykryto koronawirusa sięga 1214. Są też przypadki śmiertelne.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. duw.pl Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski