Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO
W Niemczech potwierdzono już 240 przypadków koronawirusa
/05.03.2020/ Niemczech wykryto 240 przypadków zakażenia koronawirusem. Są to dane do 05.03.2020 do godz 10.00. Poinformował o tym Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Na razie nie odnotowano przypadków śmiertelnych.  
Odpowiedzialny za zapobieganie i kontrolę chorób oraz podległy rządowi federalnemu RKI przekazał, że zakażenia wirusem potwierdzono w 15 spośród 16 krajów związkowych. Jedynie w jednym z krajów związkowych nie odnotowano jeszcze przypadków wirusa.  Najwięcej zakażonych, bo aż 111 przypadków, stwierdzono w Nadrenii Północnej-Westfalii, w Bawarii na południowym wschodzie stwierdzono 48 infekcji, w Badenii-Wirtembergii na południowym zachodzie - 44, w Hesji w środkowej części kraju - 12, w Berlinie - 6, w Dolnej Saksonii na północnym zachodzie - 4, a w pozostałych landach wykryto od jednego do trzech zakażeń.
Potwierdzono również około 93 tys. przypadków zakażeń koronawirusem w ponad 60 krajach świata, a ponad 3,2 tys. zakażonych zmarło - w zdecydowanej większości w Chinach. W Europie najwięcej, bo 79 zgonów i 2263 infekcji, stwierdzono we Włoszech.
Niemcy zakazują eksportu maseczek ochronnych. Za granicę nie można też sprzedawać innych produktów ochronnych przeznaczonych dla szpitali. Minister zdrowia ostrzega, że szczyt epidemii dopiero przed Niemcami. Władze Niemiec zakazały sprzedaży za granicę medycznych artykułów ochronnych takich jak maseczki chirurgiczne, rękawiczki czy kombinezony. Wyjątki możliwe są tylko w ściśle określonych przypadkach, na przykład w ramach międzynarodowych operacji humanitarnych. Przypomnijmy, że pierwszy pacjent z potwierdzonym zarażeniem koronowirusem znajdował się  na liście pasażerów autobusu z właśnie z Niemiec. Pacjent „zero" jechał autokarem z Niemiec do Świecka. Tam przesiadł się do swojego samochodu i podróżował do domu w pojedynkę.


Źródło: Gazeta Prawna, Deutsche Welle, Interia
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.