Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Pomnik Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu?


/03.03.2020/Gazetawroclawka.pl pisze, że Wrocław przygotowuje się do budowy pomnika tzw. Żołnierzy Wyklętych. Obelisk ma stanąć na skwerze u zbiegu Borowskiej, Glinianej i Dyrekcyjnej. Właśnie wyłoniono 5 koncepcji, które wezmą udział w finałowym rozstrzygnięciu. Wartość pomnika nie może przekroczyć 1,3 mln złotych. Tymczasem lewicowy, kontrowersyjny poseł z Wrocławia ostro komentuje zasadność upamiętniania Żołnierzy Wyklętych. Posuwa się nawet do wyzwisk, nazywa ich mordercami i bandytami. Żołnierze Wyklęci do końca walczących z radziecką okupacją po II wojnie światowej. Srodowiska, którym bliżej do UB, Informacji Wojskowej i PPR chętnie  podkreślają mordy dokonywane na ludności cywilnej. Ale to UB i podobne formacje dokonywały mordów na ludności cywilnej i terroryzowały ją. Oczernianie Żołnierzy Wyklętych jest oznaką poparcia dla stalinowskiej strony, konfliktu jaki miał miejsce po 1945 roku. Przypomnijmy, że po 1945 roku UB i propaganda komunistyczna w podobny sposób oczerniała ludzi walczących z komuną. „Zaplute karły reakcji” to tylko jednej z licznych przykładów propagandy komunistycznej. Jak pisze Gazetawroclawska.pl na razie budowa pomnika Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu nie jest jeszcze przesądzona. Konieczne będzie jeszcze podjęcie odpowiedniej uchwały przez wrocławskich radnych. Srodowiska postkomunistyczne ostro protestują i atakują pomysł budowy pomnika. Jednak jak pisze dziennik  w tym momencie wydaje się, że taki pomysł, popierany przez wrocławski magistrat, przejdzie.

Źródło: gazetawroclawska.pl
Fotografia: screen z gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fotografia: screen z gazetawroclawska.pl