Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak informują media palestyński resort zdrowia podał, że zginęły cztery osoby, w tym jeden z przywódców islamistycznej organizacji Palestyński Islamski Dżihad. 15 osób zostało rannych w wyniku ataku Izraela. Ale abcnews.go.com mówi o ponad 40 ofiarach ranionych przez izraelskie fale nalotów.

Konflikt w Strefie Gazy to wieloletnie działania zbrojne między Izraelem a Palestyńczykami. Do ostatniego dużego konfliktu między Izraelem a Palestyńczykami doszło w 2021 roku, gdy w czasie 11-dniowej wojny, w wyniku izraelskich ataków na Strefę Gazy zginęło ponad 250 Palestyńczyków. Po stronie izraelskiej zginęło 13 osób.

Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-izrael-sily-zbrojne-ostrzeliwuja-strefe-gazy-sa-ofiary-smier,nId,6202092#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome, https://abcnews.go.com/International/wireStory/israelis-protest-gaza-demand-return-captives-87992510,


Izraelskie wojsko ostrzeliwało w Strefie Gazy. Izraelczycy zabili co najmniej 4 osoby, są źródła które mówią o 8 ofiarach

(05.08.2022)Nie tylko Putin na Ukrainie zabija. Dziś Izrael kolejny raz zaatakował Strefę Gazy. Izraelskie wojsko ostrzeliwało w Strefie Gazy pozycje islamistycznej organizacji Palestyński Islamski Dżihad. W regionie wprowadzono "stan sytuacji nadzwyczajnej na froncie krajowym" - poinformowały siły zbrojne Izraela. Wiadomo, że w wyniku izraelskiego ostrzału co najmniej cztery osoby, w tym jeden z dowódców zbrojnego skrzydła Palestyńskiego Dżihadu.
Pretekstem dla Izraelczyków były obawy o atak Islamskiego Dżihadu na Izrael z tego terytorium – jak informowała  Associated Press.
Islamski Dżihad od wtorku zapowiadał odwet za aresztowanie w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu, jego przywódcy Bassama Saadiego. Siły izraelskie przypuściły zatem atak prewencyjny - podaje portal Times of Israel.

POLITYKA

reklama
reklama