Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Ekologia po niemiecku. Minister Altmaier zadowolony z wycinki lasu
/25.02.2020/Altmaier niedawno mówił w mediach: „Dalsza wycinka ważnym sygnałem dla Tesli”. Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier z nieukrywanym wielkim zadowoleniem komentował decyzję niemieckiego sądu o kontynuacji wycinki lasów dla planowanej fabryki Tesli w Brandenburgii. Ekologia, ekologią, nawet jak niby Niemcy same ogłosiły się wzorcem – to jednak niszczenie lasu pod fabrykę jest ok.
„To dobry wyrok dla ochrony środowiska, miejsc pracy i przyszłych technologii” - twierdził Peter Altmaier (CDU) . Szef resortu gospodarki Niemiec uważa, że  wyrok zezwalający na ogromną wycinkę drzew jest ważnym sygnałem dla przemysłu motoryzacyjnego w Niemczech, „przyjaznego dla klimatu” i neutralnego pod względem emisji CO2. W ubiegłym tygodniu Wyższy Sąd Administracyjny w Berlinie - Brandenburgii odrzucił  wnioski dwóch organizacji ekologicznych przeciwko wcześniejszemu zatwierdzeniu wycinki w drugiej instancji. A niemiecki minister gospodarki, jak widać ekologiem nie jest...No chyba, że „bronił by” puszczy w Polsce...Dzięki decyzji niemieckich władz i sądu
reklama

amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla będzie mógł kontynuować wycinkę drzew na części terenu w Gruenheide pod Berlinem. Bagatela, bo chodzi i t tylko na początek o około 90 hektarów. Decyzja jaka zapadła przed sądem jest niepodważalna. Ale ekolodzy uważają, że wycinka jest nielegalna, ponieważ fabryka nie została jeszcze ostatecznie zatwierdzona. Tesla planuje już od przyszłego roku budować w Gruenheide pojazdy elektryczne. Ekolodzy protestują przeciwko masowej drzew na terenie planowanej fabryki amerykańskiego producenta. Policja jednak bezpardonowo rozprawia się protestującymi ekologami. Policjanci stosują siłę nawet wobec tych protestujących, którzy siedzą wysoko na drzewach. Jak przyznają, korzystają przy tym z „pomocy”ratowników wysokościowych. Niemieckie władze nie mają skrupułów, kiedy chodzi o interes ekonomiczny kraju, lub landu. Nie cofają się, ani przed karczowaniem ogromnych obszarów leśnych, ani przed stosowaniem siły wobec tych, którzy przeciwko tej decyzji ośmielą się protestować.


Źródło: Die Welt, fas.net.de, welt.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.