Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

To pierwsze od około pół roku publiczne wystąpienie Merkel. Dziennik "Bild" zwraca uwagę, że "przez wiele miesięcy Angela Merkel powstrzymywała się od wystąpień publicznych i milczała na temat wojny w Ukrainie. Teraz jednak była kanclerz przerwała milczenie - i znalazła jasne słowa na temat krwawej wojny napastniczej Putina".

    -Solidaryzuję się z Ukrainą, która została zaatakowana i najechana przez Rosję, i popieram jej prawo do samoobrony - oświadczyła Merkel.

Zdaniem Angeli Merkel nikt nie jest jeszcze w stanie precyzyjnie ocenić, jak dalekie będą konsekwencje tej wojny, ale na pewno będą poważne, zwłaszcza dla Ukraińców. Merkel przypomniała, że rosyjscy żołnierze łamią prawa człowieka wobec ludności Ukrainy.

Bucza jest symbolem tego barbarzyństwa – powiedziała, odnosząc się do masakry ludności cywilnej w tym mieście położonym na zachód od Kijowa.

Merkel przez lata swoich rządów mocno wsparla Putina, nie tylko przez budowę Nord Stramu, który nawet teraz jest ważnym żrodłem dochdu Rosji. Merkel blokowała przez wieel lat dozbrajanie Ukrainy. Niedawno znów zabrała głos w sprawie wojny. Powiedziała, że nie ma sobie nic do zarzuceniaŹródło:  Deutsche Welle,  https://wydarzenia.interia.pl


Angela Merkel niedawno pierwszy raz wypowiedziała się publicznie na temat wojny. Teraz znów: nie ma sobie nic do zarzucenia

09.06.2022. Angela Merkel pierwszy raz wypowiedziała się publicznie na temat wojny. Była kanclerz Niemiec określiła rosyjski atak na Ukrainę jako "głęboką cezurę" i wyraziła swoje poparcie wobec wszelkich wysiłków podejmowanych przez rząd niemiecki, UE, USA, NATO, G7 i ONZ, "aby ta barbarzyńska wojna agresji ze strony Rosji została powstrzymana". Po miesiącach milczenia na forum publicznym Angela Merkel wygłosiła przemówienie na uroczystości pożegnania wieloletniego przewodniczącego Niemieckiego Zrzeszenia Związków Zawodowych (DGB) Reinera Hoffmanna z udziałem ponad 200 gości.

POLITYKA

reklama
reklama