Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-GOSPODARKA-
Niemiecki Urząd Antymonopolowy zezwolił na przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą (PGL) niemieckiej linii czarterowej Condor
/21.02.2020/ Lot przejmie niemieckiego Condora. Niemiecki Urząd Antymonopolowy zezwolił na przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą (PGL) niemieckiej linii czarterowej Condor.
Działalność niemieckich linii lotniczych Condor i polskiego LOT-u nie nakładają się w istotny sposób –uzasadnił niemiecki Urząd Antymonopolowy w Bonn.  Prezes Urzędu Antymonopolowego Andreas Mundt powiedział, że Condor zostanie  wzmocniony w rywalizacji z liderem na niemieckim rynku – Lufthansą. Dodał, że  szybkie procedury pomogą Condorowi stworzyć dla niego perspektywy w Niemczech.
reklama

Strona polska musi jeszcze spłacić gwarantowaną przez państwo niemieckie pożyczkę pomostową w wysokości 380 mln euro wraz z odsetkami. Ponadto mają jeszcze głos wierzyciele. Przejecie Condora ni podoba się konkurencji.  Wizz Air wyraził zastrzeżenia co do zaangażowania państwa polskiego i zażądał zbadania pomocy finansowej przez Komisję Europejską. Jednak największym przeciwnikiem przejęcia przez Polaków Condora jest niemiecka Lufthansa. Na  rynku turystycznym Condor osiągnął ostatnio zysk operacyjny w wysokości 57 mln euro i tym samym był znacznie bardziej opłacalny od konkurencyjnego Eurowings należącego do grupy Lufthansa, którego bilans jest wciąż negatywny. Dlatego Luthansa jeszcze bardziej obawia się o losy swojej nieradzącej sobie na tym rynku spółki córki Eurowings. Niemcy boją się, że Condor po przejściu procesu sanacji będzie o wiele bardziej konkurencyjny i chętniej wybierany przez pasażerów niż niemiecka spółka. Dlatego wszelkimi sposobami próbują stopować i przeszkadzać tej transakcji. Robią to wykorzystując wszelkie możliwe sposoby i chwyty.

Źródło: Welt.de, fas.net, dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.