Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak podaje Spiegel, Bundeswehra chcąc uniknąć kompromitacji zgodziła się na szybkie dostarczenie zestawów części zamiennych.

Niemiecki rząd  dostarczył do tej pory Ukrainie dopiero siedem zestawów artyleryjskich Panzerhaubitze 2000. Na Ukrainę nie trafiły jeszcze wszystkie obiecane, bo  trzy kolejne mają być wysłane dopiero w przyszłości. Przypomnijmy, że żołnierze ukraińscy odbyli szkolenie z obsługi tego uzbrojenia w Niemczech.

Według Spiegla rząd niemiecki che w Polsce powołać do życia centrum naprawcze, co mogłoby przyśpieszyć proces rozwiązywania problemów z uzbrojeniem, nie tylko z haubicami. Na to wygląda, że Berlin szykuje się do długiej wojny w Ukrainie" - podsumowano.

Do  Polski ciągle nie trafiły obiecane przez Niemcy czołgi, w ramach wymiany tych, co Warszawa przekazała Ukrainie do obrony przeciwko rosyjskim najeźdźcom. Nie dotrzymywanie umowy przez Berlin mocno nadwyrężą wiarygodność Niemiec.
Źródło: https://www.spiegel.de/politik/deutschland/ukraine-panzerhaubitze-2000-mit-verschleisserscheinungen-a-e0a3bc00-5e4b-40fa-821a-c2d158079133,  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-problemy-z-niemiecka-artyleria-w-ukrainie-objawy-zuzycia-po-,nId,6187493#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Problemy z niemiecką artylerią w Ukrainie. „Niemiecka”, to nie zawsze oznacza „najlepsza”

(29.07.2022) Jak informuje tygodnik Spiegel w artykule pt. „Deutsche Panzerhaubitzen in der Ukraine zeigen Verschleißerscheinungen” występują problemy z systemami artyleryjskimi, które Niemcy przekazały Ukrainie. "Niektóre z samobieżnych haubicoarmat Panzerhaubitze 2000 już po miesiącu wymagają napraw, bo wykazują objawy zużycia" – donosi "Spiegel".
Ukraińcy
poinformowali Ministerstwo Obrony w Berlinie, że część z siedmiu dostarczonych pod koniec czerwca haubic Panzerhaubitze 2000 wyświetlała komunikaty o błędach po intensywnym ostrzale pozycji rosyjskich i w związku z tym wymaga naprawy. Strona niemiecka twierdzi, że problemy są związane z dużą intensywnością, z jaką ukraińskie siły zbrojne używają haubic w walce z rosyjskim najeźdźcą, w wyniku czego mechanizm ładujący jest poddawany ogromnemu obciążeniu. "100 pocisków dziennie uznaje się za dużą intensywność, ale Ukraińcy najwyraźniej wystrzelili ich znacznie więcej" – czytamy w opiniotwórczym, niemieckim tygodniku.

POLITYKA

reklama
reklama