Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
 
 -SPOŁECZEŃSTWO-
Według bulwarówki "Bild" Morderca z Hanau działał z pobudek skrajnie prawicowych

/20.02.2020/Morderca, który w środę wieczorem zabił dziewięć osób w mieście Hanau, działał z pobudek radykalnie prawicowych - wynika z ustaleń dziennika "Bild". Według bulwarówki miał on zostawić on list i nagranie wideo, w których przyznaje się do winy.
Jednak niemiecka policja nie chce ujawnić treści listu i nagrania.  Ale rzekomo z informacji, do których dotarł Bild, wynika, że morderca, Tobias R., prezentuje w nich "poglądy, z których wiele ma charakter skrajnie prawicowy". Przypnijmy, że mężczyzna został znaleziony w czwartek rano martwy w swoim mieszkaniu. Według śledczych zakłada, że napastnik działał samotnie i popełnił samobójstwo.
"Prawdopodobny sprawca został znaleziony martwy w swoim domu w Hanau. Specjalne oddziały interwencyjne policji odkryły tam też inne ciało. Dochodzenie jest w toku. Obecnie nic nie wskazuje na to, że są inni sprawcy" - napisała policja na Twitterze.
Jak pisze"Bild", Tobias R był obywatelem Niemiec i posiadał nawet pozwolenie na broń myśliwską. Policja w jego  samochodzie znalazła amunicję.
Według niemieckiej gazety, do pierwszego ataku na bar z fajkami wodnymi w śródmieściu Hanau miało dojść w środę ok. godz. 22. Natomiast drugi atak nastąpił kilkanaście minut później. Zresztą drugi atak miał miejsce w podobnym barze oddalonym zaledwie o 2,5 km.

Źródło: www.bild.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.