Powrót

GOSPODARKA

Zamkną odlewnię stali w Elblągu. Działała 76 lat, niebawem ruszą grupowe zwolnienia


Po 76 latach elbląska odlewnia stali zostanie zamknięta. Decyzję podjął właściciel, koncern z USA - General Electric. Pracę straci do 166 osób, a zwolnienia będą miały miejsce w okresie od lipca bieżącego roku do marca przyszłego roku. Niedawno obiegła media inna równie smutna informacja.  Michelin Polska S.A. likwiduje zakład opon ciężarowych w Olsztynie, gdzie pracuje 430 osób. Ten segment największego zakładu produkcyjnego w regionie zostanie przeniesiony do Rumunii - poinformował lokalny serwis olsztyn.com.pl. Olsztyńskie zakłady opon weszły w skład grupy Michelin Polska S.A. w 1995 r. Obecnie to jedna z największych fabryk francuskiego potentata na świecie. W sumie w fabryce na Warmii i Mazurach pracuje ok.  5 000 osób.  I tyle dziś może mieć problem po stracie miejsca zatrudnienia.


Publikacja: 19.04.2024

Teraz napłynęła kolejna fatalna informacja. Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu otrzymał od odlewni informację o planach zamknięcia fabryki i zwolnieniach grupowych. Przypomnijmy, że w 1948 roku w Elblągu powstała odlewnia stali. Obecnie jest ona własnością amerykańskiego koncernu General Electric (GE). Okazuje się jednak, że dni zakładu są policzone.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PUP z pracą pożegna się około 166 osób. Cały proces zwolnień rozłożono na kilka miesięcy. Zwolnienia pracowników będą trwały od początku lipca tego roku do końca marca roku przyszłego.


Warunki odejścia z firmy będą dopiero uzgadniane z organizacjami związkowymi. "Pracodawca będzie przesyłał kolejne informacje związane z ustaleniami dotyczącymi planowanych zwolnień grupowych" – dodano w komunikacie PUP.  Coś niedobrego dzieje się na polskim rynku. Niedawno nowy prezes Poczty Polskiej – ogłosił, że Poczta Polska rozpocznie masowe zwolnienia Donosiła o tym między innymi "Rzeczpospolita". Związkowcy uważają, że ostatecznie redukcja ta będzie skutkowała ubytkiem nawet 10 tys. etatów w spółce.

Masowe zwolnienia i utrata miejsc pracy zagląda do coraz większej ilości polskich rodzin. To nie są dobre informacje gospodarcze, ale taka jest obecna rzeczywistość.




Źródło:  na www.biznes.interia.pl,  www.olsztyn.com.pl, Rzeczpospolita,


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama