Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Frankfurter Rundschau" o ustalaniu w cieniu gabinetów następcy Merkel

/19.02.2020/ "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze: "Gdyby nie chodziło o przyszłość tak ważnej partii jak CDU oraz o pytanie, kto będzie następnym kanclerzem, można by śledzić podchody kandydatów z pewnego rodzajem rozbawieniem. Najwidoczniej Laschet, Merz i Spahn – którzy dali traktować się jako kandydaci, choć sami w tym kierunki nie działają – nie negują pomysłu, by zanim rozgorzeje walka zawrzeć zawieszenie broni ("grupowe kierownictwo"), a potem między sobą rozstrzygnięć, kto będzie zwycięzcą w całej konkurencji. Ale akurat ktoś czwarty niweczy grę w bierki tego triumwiratu. Zaskakujący ruch Roettgena zmusza trzech jego partyjnych kolegów do wyjścia z ukrycia. Roettgen jest dotąd jedynym, który przynajmniej w zarysie wytłumaczył, jaki kurs chciałby obrać jako przewodniczący CDU" . FAZ sugerował, że tak naprawdę wynik zwycięskiego kandydata na stanowisko szefa chadeków rozstrzyga się nie przy urnach, ale w cieniach gabinetu. Zresztą nie tylko FAZ  podąża w tym kierunku Zdaniem komentatora "Frankfurter Rundschau" „Wielu nastawiło się na to, że kwestia przejęcia władzy rozstrzygnie się w zaciszu gabinetów lub w gremiach. Te plany przekreślił Roentgen, stawiając w centrum uwagi programowy kurs bardziej niż personalia”.  Walka o władzę w CDU przybiera na dramatyzmie i staje się coraz bardziej dynamiczna. Komentatorzy nie wykluczają kolejnych niespodzianek. Poprzednie wybory na przewodniczącego CDU było tak naprawdę tylko formalności,a przyklepaniem decyzji kierownictwa. Te mogę się szefom wymknąć spod kontroli.

Źródło: "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Frankfurter Rundschau", DW
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama