Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

„- Zastanawiam się, gdzie byli niemieccy politycy, kiedy myśmy przekonywali, żeby mówić jednym głosem, znacznie bardziej dobitnie, jeśli chodzi o sprawy energetyczne. Na przykład dzisiaj wszyscy mówią o jednych zakupach UE. Kiedy myśmy to proponowali, Niemcy mówili: "Nie, to jest nasza prerogatywa" - powiedział polityk PO.

Ponadto nie omieszkał ocenić polityki Niemiec wobec Rosji Putina.

-Uważam, że po latach złej oceny tego, co się dzieje w stosunkach między Unią a Rosją, na pewno nie Niemcy powinni opowiadać nam, jak powinien wyglądać system instytucjonalny Unii Europejskiej – mówił prezydent Warszawy.

Trudno mu też odmówić racji. Trzaskowski nie jest wyjątkiem w negatywnej ocenie polityki Berlina wobec Putina i wojny na Ukrainie. "Wall Street Journal"  tak pisał o polityce Niemiec Scholza: "Co za hańba dla niemieckiego kanclerza Olafa Scholza na arenie światowej i co za polityczny wstyd w kraju...”. Jednak politycy w Berlinie, jakby nie dostrzegali swojej kompromitacji i dalej brną w dyktat rozwiązań, które służą tylko i wyłącznie niemieckim interesom politycznym. Przy czym chętnie i często zasłaniają się Unią Europejską. Nie przez przypadek twórcy wspólnoty, potem Unii Europejskiej, zapisali takie rozwiązanie jak weto. To nie był żaden przypadek. Chodziło głównie o to, aby państwa dominujące, nie narzucały swoich interesów mniejszym, wykorzystując swoją przewagę i przegłosowywały praktycznie wszystko, co tylko zechcą. Udając przy tym, że to „demokracja” i równość.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-26/rafal-trzaskowski-w-gosciu-wydarzen/?ref=slider, https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wsj-o-zwlekaniu-niemiec-z-dostarczaniem-broni-ukrainie-hanba,nId,6180810#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Trzaskowski:  na pewno nie Niemcy powinni opowiadać nam, jak powinien wyglądać system instytucjonalny Unii

(27.07.2022)Jeden z liderów PO Rafał Trzaskowski zapytany przez Bogdana Rymanowskiego w telewizji Polsatnews o niedawne słowa kanclerza Niemiec Olafa Scholza, odważył się na krytykę polityki Niemiec. Trzaskowski zapytany w programie "Gość Wydarzeń" o niedawną wypowiedź niemieckiego kanclerza, który w kontekście stosowania unijnych wet, stwierdził: "Nigdy więcej samolubnych blokad decyzji europejskich przez poszczególne państwa członkowskie. Koniec z narodowym unilateralizmem, który szkodzi Europie, jako całości"- mówił:

POLITYKA

reklama
reklama