Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Zaprzepaszczamy zaufanie budowane w Europie Wschodniej przez lata – twierdził niemiecki polityk.  Kiesewetter nazwał też porażką umowę Ringtauscha z Polską, zgodnie z którą kraj przekazuje Ukrainie swoją ciężką broń, a Niemcy to rekompensują sojusznikowi dostarczaniem nowocześniejszego sprzętu. nic dziwnego, że państwa Europy Wschodniej, takie jak Polska, zwracają się w stronę USA i kupują teraz Abramsy zamiast Leopardów. Lekkomyślnie zaprzepaszczamy zaufanie budowane przez lata – obawia się poseł do Bundestagu z ramienia CDU. Już wcześniej poinformowano, że niemiecki rząd, mimo obietnicy, nie zwiększył wsparcia militarnego dla Ukrainy. Niemcy już nie raz  robiły co innego, niż deklarowały. To rozmijanie się deklaracji z rzeczywistością przybrało na sile w czasie kiedy kanclerzem został Olof Scholz (SPD). Jak widać część niemieckich polityków nie tylko dostrzega niechętną Kijowowi politykę Berlina, ale też jawnie wykazuje na nieszczerość i zagrożenie utraty zaufania do Niemiec Co do zaufania, czy ono jeszcze do niemieckich polityków istnieje, zwłaszcza poza granicami Niemiec.


Źródło: http://gazetawroclawska.pl/polityk-cdu-krytykuje-rzad-rujnujemy-zaufanie-budowane-latami-niemiecka-oferta-to-20-czolgow-dla-ukrainy-polska-przekazala-ich/ar/c1-16509979


Niemcy dalej grają w swoją grę pozorów...Pierwszy Leopard trafi na Ukrainę dopiero za 10 miesięcy. A będzie ich …zaledwie 20

(21.07.2022) Poseł do Bundestagu z partii Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Roderich Kiesewetter dosadnie skomentował propozycję niemieckiego rządu ws. dostaw czołgów na Ukrainę. Niemiecki poseł mówił o utraconym zaufaniu. Podkreślił, że w trakcie pierwszych dwóch miesięcy konfliktu Polska przekazała Ukrainie prawie 300 czołgów T-72. A Niemcy po trzymiesięcznym namyśle zdecydowali o przekazaniu zaledwie 20 czołgów Leopard 2, z czego pierwszy trafi na Ukrainę w kwietniu 2023 r. - za 10 miesięcy. Jak widać polityka niemieckiego rządu nie podoba się części niemieckich polityków. Do nich zalicza się również Roderich Kiesewetter. Obecnie polityk CDU, a w przeszłości były pułkownik Niemieckich Sił Zbrojnych. Niemiecki poseł zamieścił na jednym z portali społecznościowych krytyczny wpis poruszający kwestię propozycji niemieckiego rządu dotyczącą dostaw czołgów na Ukrainę.

POLITYKA

reklama
reklama