Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jeżeli gościowi znudzi się jeden lokal, to bez kłopotu przejdzie parę metrów dalej i odwiedzi kolejny. Mariacka to jest miejsce, gdzie chętnie przychodzą turyści spragnieni dobrego jedzenia i picia. Mogą poznać, jak w soczewce, życie rozrywkowo - restauracyjne Katowic. Fakt, że czasami widać i słychać pojazdy interweniujących tutaj policjantów i strażników miejskich, nie oznacza, że jest tutaj jakoś szczególnie niebezpiecznie. Jest podobnie, jak w innych tego typu miejscach w Polsce.

Ulica Mariacka w Katowicach to jedna z ważniejszych ulic w katowickiej dzielnicy Śródmieście . Jej nazwa wywodzi się od Kościoła Mariackiego, do którego prowadzi. W 2008 ulicę przekształcono w deptak. Na Mariackiej miały miejsce liczne wydarzenia. Na przykład w 2009 na ulicy Mariackiej odbył się cykl imprez Letnie Granie na Mariackiej. Znajdujące się na tej ulicy nowoczesne ławki i stół Elipse, projektu Macieja Rutkowskiego, zostały nagrodzone w konkursie Śląska Rzecz. Dnia 6 września 2010 odbyła się impreza Mariacka.OPEN  To tu miały miejsce koncerty bluesowe. Od 2009 na ulicy Mariackiej cyklicznie odbywa się szereg imprez plenerowych i koncertów oraz wydarzeń kulturalnych. Odwiedzając stolicę Śląska, zwłaszcza dłużej niż na jeden dzień, nie można ominąć Mariackiej.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Mariacka_w_KatowicachFot. Komentatoreuropa.pl Ulica Mariacka w Katowicach, lipiec 2022r.

Ulica Mariacka – katowickie miejsce spotkań

(18.07.2022)Niedzielny poranek na ulicy Mariackiej w śródmieściu Katowic w niczym nie przypomina sobotniego wieczoru. Niewiele osób przemieszcza się Mariacką, a w lokalach nieliczni goście piją poranną kawę. Jednak zwykle, zwłaszcza późnym, popołudniem i wieczorem – ta ulica wygląda zupełnie inaczej.  Wtedy panuje tutaj gwar, tłumy ludzi przemieszczają się po ulicy, a jeszcze więcej klientów siedzi w licznych restauracjach, pubach, lub innych tego typu miejscach. Na ulicy Mariackiej jest spory wybór, gdzie można pójść z przyjaciółmi na piwko czy obiadokolację. Z tego wyboru korzystają też nie tyko Katowiczanie, ale i przyjeżdżający do stolicy Śląska. Nie jest też żadną tajemnicą, ani wielkim odkryciem, że to właśnie Mariacka jest miejscówką dla studentów katowickich uczelni Grupki młodych ludzi nierzadko pijących piwko w jednym z przybytków są nader częstym widokiem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo liczne w tym miejscu restauracje dają wolność i swobodę wyboru.

REGIONY - KATOWICE

reklama
reklama