Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Viessmann  to niemieckie prywatne przedsiębiorstwo specjalizujące się w systemach grzewczych. Jedna z największych światowych firm w tej branży. Założona w 1917 roku, przez Johanna Viessmanna , a rozbudowana przez jego syna, Hansa Viessmanna.

Viessmann jako pierwszy w świecie zastosował stal  nierdzewną do produkcji kotłów. Dzisiaj znajduje się w ponad 34 krajach, zatrudnia prawie 9600 pracowników. Obecnie właścicielem jest dr Martin Viessmann   582 pozycja na liście Forbesa  najbogatszych ludzi świata z majątkiem  ocenianym na ok.1,86 miliarda Euro.

W Polsce przedsiębiorstwo posiada 5 oddziałów we Wrocławiu, Komornikach  k. Poznania, Warszawie, Mysłowicach i Gdańsku) oraz zakład produkcyjny w LSSE  w Legnicy . W listopadzie 2019 roku firma Viessmann przejęła firmę Kospel – polskiego producenta elektrycznych urządzeń techniki grzewczej.

Ukończenie budowy najnowszej fabryki jest zaplanowane na 2023 rok. Znajdzie tutaj zatrudnienie znajdzie w przyszłości 1700 osób. Firma Viessmann  od dziesięcioleci związana jest z Polską.   Przykładem rozwoju więzi jest kolejna inwestycja w obszarze energetyki firmy w Legnicy. Niemiecka firma od lat działa w Polsce, a to oznacza, że ich inwestycja to szansa na długofalowe zatrudnienie dla polskich pracobiorców.

Źródło: http://gazetawroclawska.pl/premier-morawiecki-na-dolnym-slasku-wmurowal-kamien-wegielny-pod-budowe-nowej-fabryki-viessmann/ar/c1-16495887,  https://pl.wikipedia.org/wiki/Viessmann, https://www.viessmann.pl/pl/przedsiebiorstwo/historia-rodziny-viessmann.html

Niemiecka firma buduje fabrykę na Dolnym Śląsku

(15.07.2022) Viessmann, to znana marka nie tylko w Niemczech. To dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatyzacji, ogrzewania, chłodzenia, jakości wody i powietrza oraz energii odnawialnej, właśnie buduje nową siedzibę dla swojego największego działu Climate Solutions w Legnicy. Wczoraj prezes firmy Max Viessmann wraz z Premierem Polskiego Rządu Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami LSSE wmurowali symboliczny kamień węgielny pod tą inwestycję. Niemiecka firma poinformowała, że w ciągu najbliższych trzech lat planuje inwestycje w wysokości 1 mld euro. Inwestycja o wartości ponad 200 mln euro w nową fabrykę w Polsce – kolejny zakład Grupy produkujący pompy ciepła – jest ważnym elementem rozwoju firmy.

GOSPODARKA

reklama
reklama