Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Nie tylko Wrocław żyje koronawirusem

/03.02.2020/ Na wrocławskim lotnisku w niedzielę przed godz. 22 wylądowały dwa wojskowe samoloty Casa. Na ich pokładzie było trzydziestu Polaków ewakuowanych z chińskiego Wuhan - epicentrum koronawirusa. W policyjnej eskorcie trafili do szpitala wojskowego przy ul. Weigla we Wrocławiu. Przywieziono ich tu wojskowym autobusem. W szpitalu ewakuowane z Wuhan osoby zostaną kilka dni. Przejdą w tej placówce wszystkie niezbędne badania na ewentualną obecność koronawirusa. Jak twierdzi minister zdrowia Łukasz Szumowski, wszyscy sprowadzani do Polski pacjenci są zdrowi - nie mają żadnych objawów wirusa. Szpital wprowadził od dziś całkowity zakaz odwiedzin.
W poniedziałek rano od ewakuowanych z Chin pacjentów pobrane zostały próbki do badań. Zostały wysłane do Warszawy. Wyniki mają być znane już w ciągu 24-48 godzin. Pacjenci ci nie zgłaszają jednak żadnych objawów.


Źródło: gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.