Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(04.01.2022)Niemal 43 mln zł zapłaci miasto Wrocław niemieckiej firmie Max Boegl – wykonawcy stadionu na Euro 2012. Jak donoszą media dopiero po ośmiu latach sądowego sporu zakończyły się negocjacje dotyczące zawarcia ugody. Pierwotnie strony pozwały się na kwoty około 300 mln zł odszkodowania. O zawarciu ugody z firmą Max Boegle poinformowała spółka Tarczyński Arena Wrocław. Budowa stadionu rozpoczęła się w 2009 r., a firma Max Boegle odpowiadała za tę inwestycje od 2010 r., po rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą areny. W październiku 2012 r. miasto wypowiedziało umowę głównemu wykonawcy, motywując to niedotrzymaniem terminu zakończenia prac.

Stadion Wrocław -Gigantyczne odszkodowanie zapłaci Wrocław niemieckiej firmie

Wielu Wrocławian się zastanawia czy budowa stadionu to przysłowiowy „worek bez dna”.

BIZNES - WROCŁAW

W sierpniu 2013 r. rozpoczął się spór sądowy, a jego strony pozwały się na kwoty około 300 mln zł. Aż 8 lat trwał spór. Teraz zawarto ugodę, w oparciu o którą miasto Wrocław ma zapłacić wykonawcy stadionu niemal 43 mln zł. Równolegle do trwającego sporu sądowego strony rozpoczęły kolejny etap negocjacji, którego efektem jest wzajemne porozumienie opiewające na 42 850 000 złotych brutto na rzecz Max Boegl. Ugoda została zawarta pod koniec 2021 roku. Przed zawarciem ugody wartość całej inwestycji związanej z budową stadionu wyniosła 904 mln zł.


źródło: www.gazetawroclawska.pl, www.wdolnymslasku.com,


reklama
Fot. Komentatoreuropa.pl
Fragment murawy stadionu we Wrocławiu
reklama