Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Ambasada Niemiec  w Polsce opublikowała na Twitterze nagranie z przesłaniem od nowego ambasadora Thomasa Baggera, który właśnie  objął funkcję. Mówił o tam między innymi: - Nie ulega wątpliwości, że Niemcy nie zawsze były dobrym sąsiadem dla Polski. Uważam, iż moim zadaniem i obowiązkiem jest zachowanie żywej pamięci o mrocznych rozdziałach naszej historii, kiedy to Niemcy sprowadziły na ten kraj śmierć i straszliwe cierpienia - podkreślił. Według niego "ta pamięć powinna być dla nas nieustanną przestrogą w pracy na rzecz lepszej przyszłości i dobrego sąsiedztwa Niemców i Polaków". - Ze wszystkich sił będę zabiegał o to, by polsko-niemieckie stosunki w dalszym ciągu wzrastały i dynamicznie się rozwijały – mówił nowy  niemiecki niemiecki ambasador w Warszawie.

Oby nowy niemiecki ambasador w Polsce okazał się lepszy od swojego poprzednika. Czeka go na pewno wiele pracy.

W czasie ceremonii w Belwederze listy uwierzytelniające - poza Baggerem - złożyli prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie  jeszcze ambasadorzy Ukrainy - Wasyl Zwarycz, Kolumbii - Assad José Jater Peña i Hiszpanii - Ramiro Fernández Bachiller. Dzień wcześniej list uwierzytelniający polskiemu prezydentowi złożył ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne.Źródło: https://twitter.com/Amb_Niemiec, www.interia.pl, Wikipedia,


Nowy ambasador Niemiec w Polsce: „Niemcy nie zawsze były dobrym sąsiadem dla Polski"

(14.07.2022)Nowym ambasadorem Niemiec w Polsce został Thomas Bagger. Zastąpił on na tym stanowisku,  kontrowersyjną postać, jaką był jego przednik  Arndt Freytag von Loringhoven.  Thomas Bagger  to urodzony 21 października 1965 w Lüneburgu niemiecki dyplomata. Z wykształcenia jest politologiem. Posiada stopień naukowy doktora. Z dyplomacją jest związany od 1992 roku. Thomas Bagger został nowym ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. Niemiecka placówka dyplomatyczna w Warszawie opublikowała na Twitterze nagranie, w którym nowy ambasador opowiedział między innymi o swojej wizji pełnienia misji i relacjach polsko-niemieckich. - Chcemy być dobrymi sąsiadami w zjednoczonej i silnej Europie, w Europie wolnej i zdolnej do obrony - oświadczył Bagger. Jest nadzieja, że nowy ambasador załagodzi nieco sytuację zastaną po jego poprzedniku, który delikatnie rzecz ujmując nie przyczyniał się do uspokajania relacji. Już od samego początku, budził kontrowersje, bo został niejako narzucony, wbrew dość jasnemu sprzeciwowi państwa gospodarza. To okazało się być pyrrusowym zwycięstwem Berlina. Wraz z przybyciem nowego niemieckiego gospodarza ambasady w Warszawie pojawiła się szansa, na poprawę sytuacji.

POLITYKA

reklama
reklama