Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
W Jerozolimie było więcej polityków niż ocalonych z Holokaustu

/24.01.2020/
Hiszpańska agencja EFE zwróciła w swych doniesieniach z Jerozolimy uwagę na fakt, że do uczestnictwa w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie zaproszono aż siedmiokrotnie więcej polityków niż ludzi, którzy przeżyli Holokaust. Na 700 zaproszonych 600 to politycy.
Nie od dziś wiadomo, że Holokaust, czy takie okazje jak rocznice wyzwolenia Auschwitz – to spektakl polityczny służący niektórym państwom, politykom i organizacjom żydowskim do robienia „polityki”. Politycy już dawno przestali mieć skrupuły, aby wykorzystywać rocznice związane z ofiarami II wojny do bicia piany i pokazywania się w telewizji. Z historią, czy wspominaniem ofiar, te polityczno-medialne spędy, w które się obchody rocznicowe zamieniły,  nie mają już wiele wspólnego. Tak jakby Auschwitz to był jakiś festyn, jarmark, lub jakiś spektakl.
Hiszpańska agencja na którą powołuje się Interia.pl cytuje wypowiedzi ocalałych z Holokaustu, którzy wyrażają ubolewanie wobec faktu, że na sali obrad było tak mało miejsca dla ofiar Szoah. 86-letni mieszkaniec Hajfy, Tamar Liwni, nie krył zdziwienia: "Co się dzieje z tymi obchodami? Czy Auschwitz to był jakiś festyn? Na pierwszym miejscu powinni byli się zatroszczyć o tych, którzy przeżyli!" ale od dawna już nie są...Tylko politycy, różni prominentni działacze organizacji i fundacji, także niektórzy publicyści zajęli sobie czołowe miejsca na podium i grzeją się w blaskach fleszy. Takie obchody – jak to się wyczynia od wielu lat - to wręcz parodia i obraza pamięci. Brak szacunku
reklama

nie tyko do samej historii i ofiar niemieckich oprawców, lecz również do tych co przeżyli. Dziś nie liczy się fakt, że zginęło tam wielu ludzi, lecz to, kto został zaproszony, a kto nie. Komu podał kto rękę i jaki polityk usiadł w pierwszym rzędzie, a jaki w drugim. Interia.pl pisze, że według izraelskiej organizacji charytatywnej "Aviv for Holocaust Survivors", "mimo wysiłków na rzecz pełniejszej integracji co czwarty mieszkaniec Izraela, który przeżył Holokaust, żyje dziś poniżej granicy ubóstwa".  A warto w tym miejscu przypomnieć, że Izrael otrzymał gigantyczne środki za odszkodowania, miliardy dolarów pomocy od USA. Żadne inne państwo, ani żadne inne ofiary II wojny nie otrzymały aż tak wiele pieniędzy, jak Izrael i Żydzi. Polscy robotnicy przymusowi, lub więźniowie Auschwitz mogli jedynie pomarzyć o tym co dostali ich  żydowscy towarzysze niewoli. Ale jak widać politycy świetnie się bawią urządzając te obchody, które przekształciły się w quasi festiwale, lub mega modne spotkania na szczycie. Historia- to dla nich tylko pretekst dla robienia polityki i własnego PR-u kosztem ofiar. Po co urządzać takie imprezy skoro one nie służą niczemu? Bo na pewno nie są  poświęcone pamięci ofiar, a jedynie stały się trampoliną do politycznej gry  cwanych tego świata.Źródło: https://fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.