Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Książę Harry jednak przegrał w brytyjskim Wysokim Trybunale proces przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych o odmowę finansowania jego policyjnej ochrony podczas wizyt w Wielkiej Brytanii. Syn Karola III argumentował, że w takiej sytuacji powinien mieć prawo „kupić” usługi brytyjskiej policji. Prasa na wyspach pisze, że Harry ma zamiar zakwestionować wniosek rządu o pokrycie kosztów poniesionych podczas obrony sprawy w zeszłym tygodniu, które szacuje się na co najmniej 8 000 funtów. jeśli sąd zdecyduje o obciążeniu  go pełnymi kosztami procesu w wysokości 500 tys. funtów.  „The Sun” donosił, że  proces z powództwa księcia Harry’ego, do tej pory kosztował brytyjskich podatników ponad 300 tys. funtów. Źródło: The Sun,


Książę Harry przekonuje się pomału na własnej skórze: jak to jest być „tylko” zwykłym obywatelem

(24.05.2023)Książę Harry, młodszy syn króla Wielkiej Brytanii sam chciał przestać być „monarchą”, ale nie bardzo chciał zrezygnować z przywilejów rodziny królewskiej. Książę Harry pozwał brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o odebranie mu policyjnej ochrony po tym, gdy w styczniu 2020 roku on i Meghan Markle ogłosili, że odcinają się od królewskich obowiązków i przeprowadzają za ocean. Rezygnacja z królewskich przywilejów okazała się dla małżonków z wyższych sfer znacznie trudniejsza niż zakładali Odebranie im ochrony brytyjskiej policji było ogromnym szokiem. Tylko dlaczego uważali, że nadal powinni zostać nią objęci po formalnym „wypisaniu się” z brytyjskiej rodziny królewskiej? Doskonale wiedzieli przecież, że  zwykły obywatel Wielkiej Brytanii, takiej, jak rodzina królewska nie dostaje. Myśleli, że jednak oni są inni, czytaj lepsi.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama