Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Była dozorczynią w karnej kompanii dla kobiet i nadzorczynią do spraw raportowych. Pod jej kierownictwo podlegało ponad 30. tysięcy więźniarek rożnych narodowości. To właśnie więźniarki nazywały ją ją Piękną Bestią. Irma była piękną kobietą, ale jednocześnie okrutną. Głównym atrybutem Grese był często używany pejcz. Wdeptywała swoje ofiary w błoto podkutymi butami, rodzącym kobietom krępowała nogi. Osobiście brała udział w zbrodniczych eksperymentach doktora Mengele.

Była też biseksualistką wdająca się w liczne romanse z kobietami i mężczyznami. Utrzymywała kontakty intymne między innymi z komendantem obozu w Brzezince Josefem Kramerem oraz Marią Mandl. Uprawiała również seks z więźniarkami i więźniami. Wojskowy trybunał w Luneburgu nie miał dla niej litości. Skazał Irmę Grese na karę śmierci przez powieszenie. Nigdy nie okazała skruchy wobec ofiar. Wyrok wykonano 13 grudnia 1945 roku. Była najmłodszą spośród wszystkich skazanych. Gdy ją wieszano miała zaledwie 22 lata.
Źródło: Wikipedia, Nietylkohistoria
Fotografia: Wikipedia, domena publiczna, Zdjęcie policyjne  Irmy Grese (1923-1945)


Fotografia: Wikipedia, domena publiczna, Zdjęcie policyjne  Irmy Grese (1923-1945)

„Piękna bestia z Auschwitz - Irma Ilse Ida Grese. Uprawiała seks z komendantem, więźniami i więźniarkami...

(12.05.2023)Irma Ilse Ida Grese urodzona w 1923 we Wrechen w Meklemburgiiw czasie II wojny światowej nadzorczyni SS (SS-Aufseherin) w niemieckich obozach koncentracyjnych, członkini personelu pomocniczego SS (niem. Hilfspersonal der SS) i obozowej załogi SS (niem. SS-Gefolge).  "Piękna Bestia"- taki miała pseudonim Irma Grese, która od 1943 roku „pracowała” w Auschwitz. Była m.in. nadzorczynią komanda drogowego, ogrodniczego. Potem przeniesiono ją do Birkenau, gdzie została kierowniczką tamtejszych obozowych bloków.

HISTORIA

reklama
reklama