Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

W Polsce okolice Łodzi, województwo pomorskie i śląskie – pisze Puls Biznesu. Nie tylko konkurencja ze Słowacją może jednak zmienić plany Japończyków., ale także planowany unijny cios w pompy ciepła.  Niedawno znany, ekonomiczny portal Money.pl donosił, że Unia Europejska pracuje nad zaostrzeniem przepisów dotyczących gazów wykorzystywanych m.in. w pompach ciepła. Rzekomo urzędnikom z UE chodzi o klimat i odcięcie się od rosyjskich paliw kopalnych – a tu istotnym elementem mają być pompy ciepła.

Biuro prasowe Fujitsu nie potwierdza tych informacji. Opublikują komunikat prasowy, jeśli coś się w tej kwestii zmieni. Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnych informacji ani o wartości inwestycji ani liczbie miejsc pracy. Jednak budowa fabryki pomp ciepła kosztuje ok. 1 mld zł, a pracę znajduje w niej zwykle ponad tysiąc osób. Jednak nie ma co dzielić skóry na żywym niedźwiedziu, a raczej zadbać o to, aby japoński koncern wybrał właśnie Polskę.
Źródło: Puls Biznesu, Money.pl


Japoński gigant zbuduje w Polsce fabrykę pomp ciepła?  Fujitsu może zainwestować nawet miliard dać pracę ok. 1000 osób

(09.05.2023)Japońskie  Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę i niedługo będzie ogłaszać inwestycję. Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę. Japoński koncern chce produkować pompy ciepła. Polska ma szansę na kolejną miliardową inwestycję - pisze we wtorek "Puls Biznesu". Gazeta zaznacza, że szansa na kolejny projekt w Polsce to efekt trwającego od roku wyścigu związanego ze zmianą technologiczną w grzejnictwie, które z pieców gazowych przestawia się na pompy ciepła. Oprócz Polski wchodzi brana jest także pod uwagę Słowacja.

BIZNES

reklama
reklama