Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Dalej na łamach Die Welt czytamy, że Mohammed jest ponownie najpopularniejszym imieniem dla nowonarodzonych chłopców w Berlinie – podobnie jak przez cztery z ostatnich pięciu lat. Imię poprzedzało Noego i Adama w stolicy w 2022 roku, poinformowało w poniedziałek Towarzystwo Języka Niemieckiego. Wśród dziewcząt  w Berlinie Sophia zajęła pierwsze miejsce przed Emilią i Emmą. W całych Niemczech na czele listy prowadzili Noah i Emilia.  

Podstawą corocznych spisów imiennych są dane z ponad 750 urzędów stanu cywilnego w całym kraju, które według GfdS przekazały prawie milion wpisów imiennych. Systematyczność zestawień sprawia, że   pewne imiona mają tendencję do kumulowania się – mody i trendy stają się jasne. Jednak bezwzględna liczba noworodków, którym nadano określone imię, jest możliwa do opanowania.

Jak wyjaśnił dyrektor zarządzający GfdS, Andrea-Eva Ewels cytowany w artykule pt. „Mohammed w Berlinie ponownie na pierwszym miejscu pod względem imion dla dzieci” - imię Mohammed zajęło 20. miejsce w całym kraju. Oznacza to, że z około miliona przekazanych imion 2758 nadano Mahometowi. W całym kraju 0,78 procent noworodków w 2022 roku nosiło to imię.

W 2018 roku, kiedy Mahomet również zajął pierwsze miejsce i wywołało to gorącą debatę, w mediach.

Słowem komentarza można dodać, że ta tendencja związane z nadawaniem  imiona takich jak Mohammed – nie tylko będzie się u naszego zachodniego sąsiada utrzymywać, ale raczej należy się spodziewać w przyszłości dalszego wzrostu. Jest to bezpośredni efekt polityki prowadzonej przez kadencje kanclerz Merkel i teraz Olofa Scholza.  Źródło: https://www.welt.de/regionales/berlin/article245227118/Mohammed-in-Berlin-wieder-auf-Platz-eins-der-Babynamen.html?icid=search.product.onsitesearch


Najczęściej nadawane męskie imię w Berlinie to:  Mohammed

(08.05.2023)Ogłoszono najpopularniejsze imiona nadawane w Niemczech w 2022 roku. Według niektórych duże zaskoczenie wzbudził Berlin. Według Towarzystwa Języka Niemieckiego najpopularniejszym imieniem męskim nadawanym dzieciom w tym landzie-mieście to arabskie imię Mohammed. Czy na pewno to aż tak nie spodziewane, po tym co działo się z Niemcami za rządów Merkel? Nawet dla niemieckiej gazety  "Die Welt:, chyba nie, bo o czytamy: „Spośród dziesiątek tysięcy nowo narodzonych imion niektóre są szczególnie popularne. W 2022 roku faworyt ponownie znalazł się w czołówce rankingów w Berlinie, a ostatnio wielokrotnie wygrywał wyścig”.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama