Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(07.05.2023)„Pociąg do Kultury Berlin – Wrocław”, który został odznaczony przez Brandenburgię nagrodą „Europaurkunde”. Odznaczenie to jest za szczególne zasługi na rzecz integracji europejskiej.

Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie podczas pierwszych tygodni po pełnoskalowej agresji Rosji w Ukrainie. Wtedy „Kulturzug” działał, jako pociąg humanitarny we współpracy i przy wsparciu wrocławskich partnerów przewoził uchodźców z Ukrainy. Obecnie pociąg do kultury nie działa, został jakiś czas temu zawieszony. Na stronie jest taka o to informacja: „UWAGA! Informujemy, że z dniem 02.01.2023 r. połączenie Pociągów do Kultury zostaje zawieszone. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco”. Jednak w mediach pojawiła się informacja, że wraca 16 czerwca.

„Pociąg do Kultury Berlin – Wrocław” odznaczony przez Brandenburgię

DOLNY ŚLĄSK

reklama
reklama