Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

W marcu spadł również import - o 6,4 proc. do 113 mld euro. To doprowadziło to do nadwyżki handlowej w wysokości 16,7 miliarda euro. 

W ubiegły piątek opublikowano oficjalne dane wskazujące na to, że tempo wzrostu PKB  Niemiec w relacji kwartalnej wyniosło 0 proc.

ak przyznają eksperci sam odczyt jest neutralny ( jakim jest 0 proc.) i formalnie nie wpisuje się w definicję technicznej recesji, o której można mówić w przypadku, gdy dwa następujące po sobie kwartalne raporty wskazują na ujemny wzrost PKB, lecz dane te wskazują, że gospodarka Niemiec balansuje na pograniczu kurczenia się a nieznacznego rozwoju. Jeżeli ta niekorzystna tendencja się dłużej utrzyma Niemcy mogą mieć bardzo poważane kłopoty gospodarcze. Jak wiadomo Polska jest mocno powiązana z gospodarką naszego zachodniego sąsiada, słabnąca niemiecka gospodarka może uderzyć również w Polskę.Źródło:  https://biznes.interia.pl, Deutsche Welle,

Made in Germany” to już nie to samo, co kiedyś. Spadek popytu na niemieckie towary

(05.05.2023)Popyt na niemieckie towary znacznie spadł i to niemalże we wszystkich obszarach. Eksport do krajów UE ucierpiał zwłaszcza mocno, bo  zmniejszył się aż o 6,2 proc. czerwona lampka powinna się zapalić zwłaszcza w relacjach handlowych z USA.  Zaobserwowano, niepokojący był prawie 11-proc. spadek eksportu do Stanów Zjednoczonych, kluczowego rynku zbytu dla Europy. Analitycy ostrzegają, że spowolnienie w Stanach Zjednoczonych może poważnie zaszkodzić gospodarce Niemiec. Kraje spoza UE importowały z Niemiec o 4,0 proc. mniej towarów. 

GOSPODARKA

reklama
reklama