Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Niemiecki dziennikarz przypomina, że ostatnio Bosch zapowiedział zainwestowanie 250 mln euro w zakłady pomp ciepła w Dobromierzu, a Mercedes-Benz chce przeznaczyć ponad miliard euro na budowę w Polsce elektrycznych samochodów dostawczych. Powodem nie są już tylko niskie koszty, ale wykwalifikowani pracownicy – pisał „Tagesschau”. Gazeta nie była gołosłowna, bo powołała się na na rzeczniczkę Mercedesa.W Polsce inwestuje już ponad 9500 firm z przynajmniej jednym niemieckim właścicielem i cały czas przybywają kolejne. „To, co przez długi czas wyglądało logicznie – dobrze usieciowana, ale tania lokalizacja produkcji w bezpośrednim sąsiedztwie Niemiec – po pandemii koronawirusa, z wojną w sąsiedniej Ukrainie i wysoką inflacją nie jest już takie oczywiste” – czytamy.

Niemiecka Izba Handlu Zagranicznego (AHK) w Warszawie ma prawie dwa razy więcej zapytań od zainteresowanych firm niż w poprzednim roku, także dlatego, że wielu nie chce już polegać w takim stopniu na Chinach – pisze Deutsche Welle.

Słowem komentarza można dodać, że polityka, polityką, ale gospodarka idzie swoim torem. I to bardzo dobrze, że tak się dzieje. Znaczne zainteresowanie niemieckich inwestorów Polska, jest lepszym o wiele świadectwem niż wątpliwe poczynania von der Leyen. Niemieccy przedsiębiorcy „głosują” za Polską inwestując tutaj.
Źródło: https://www.dw.com/pl/ard-polska-przyci%C4%85ga-coraz-wi%C4%99cej-niemieckich-firm/a-65504091

Niemieckie firmy inwestują w Polsce już nie tylko ze względu na koszty, ale i wykwalifikowanych pracowników

(04.05.2023)Dla wielu zagranicznych inwestorów Polska jest zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym krajem Europy Środkowej i Wschodniej – mimo krytyki polityki rządu – przyznaje Deutsche Welle.  Polska przyciąga coraz więcej niemieckich firm – informuje należący do stacji ARD portal Tagesschau. Jak czytamy w niemieckich mediach w ubiegłym roku Polska po raz kolejny odnotowała rekord zagranicznych inwestycji. Wyniosły one 3,7 mld euro – informuje warszawski korespondent ARD.

GOSPODARKA

reklama
reklama