Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Centralnym wydarzeniem XXVIII Targów Wydawców Katolickich była w sobotę gala, w czasie, której wręczono nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich - Feniks 2023.

 Kardynał Gerhard Müller Przyznał, że "choć Polska rzeczywiście rozumie, czym jest katolicyzm, to jednak ciągle musi walczyć, żeby on mógł w niej przetrwać".

Niemiecki kardynał ponadto zwrócił uwagę, że "jeden z doradców Putina powiedział ostatnio, że "żeby zniszczyć Polskę, trzeba zniszczyć polski katolicyzm i wtedy będzie otwarta droga do Europy".

Według kardynała Müllera gwarancją jedność Polski jest zachowanie wiary katolickiej. Dlatego - jak zaznaczył - "trzeba o nią zabiegać".
Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-niemiecki-kardynal-probuje-sie-dokonac-piatego-rozbioru-pols,nId,6735108#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Kardynał Gerhard Müller: Obecnie mamy do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski

(23.04.2023)- Obecnie mamy do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski - powiedział kard. Gerhard Müller, emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji nauki wiary w czasie gali wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2023. - Nie próbuje się go dokonać za pomocą siły militarnej, ale w wyniku walki, przemocy ideologicznej - dodał. Niemiecki kardynał powiedział, że "jeden z doradców Putina powiedział ostatnio, że 'żeby zniszczyć Polskę, trzeba zniszczyć polski katolicyzm i wtedy będzie otwarta droga do Europy'".

POLITYKA

reklama
reklama