Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Reprezentacja Polski na żużlu nie ma sobie równych na Starym Kontynencie! Drużyna w składzie: Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel, Szymon Woźniak, Dominik Kubera i Bartłomiej Kowalski odniosła zwycięstwo w finale Drużynowych Mistrzostw Europy, rozgrywanym w niemieckim Stralsund.

Dominacja Polaków w Niemczech- tak można w skrócie opisać udział naszych reprezentantów w zawodach w Stralsund! Biało-Czerwoni nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Na prowadzeniu znajdowali się od początku zawodów. Aby lepiej zrozumieć, w jak wielkim stylu nasi zdobyli tytuł mistrzów Europy wystarczy powiedzieć, że w 20 biegach polscy żużlowcy tylko dwukrotnie przyjeżdżali na metę na trzecim lub czwartym miejscu. Nasi tytuł zapewnili sobie w biegu numer 17, kiedy Jarosław Hampel wyprzedził Andreasa Lyagera. Przewaga nad najgroźniejszymi Duńczykami wzrosła aż do dziesięciu punktów i w tym momencie było już pewne, że Skandynawowie nie będą w stanie już wywalczyć złota. Najwięcej „oczek” dla Polaków wywalczyli Zmarzlik oraz Szymon Woźniak, po 13. Dominik Kubera zdobył 12, a Hampel 11 punktów. Nasi reprezentanci wyprzedzili Danię (35), Wielką Brytanię (22) oraz Niemców (14). 

Gratulujemy naszym zwycięstwa i tytułu mistrzów Europy!

Dominacja Polaków w Niemczech! Polacy ze złotem drużynowych mistrzostw Europy na żużlu!

(23.04.2023)Polscy żużlowcy ponownie wywalczyli tytuł drużynowych mistrzostw Europy. W sobotę Biało-Czerwoni obronili trofeum podczas zawodów w niemieckim Stralsundzie. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Danii, a podium uzupełniła Wielka Brytania.

SPORT

reklama
reklama