Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Prawie co drugi ankietowany spodziewa się sporych obciążeń finansowych w związku z planowanymi przez koalicję rządową SPD, Zielonych i FDP działaniami na rzecz ochrony klimatu. Według ankiety w rankingu najpopularniejszych polityków prowadzi niezmiennie minister resortu obrony Boris Pistorius, który na skali od jeden do pięciu uzyskał średnią ocenę 1,8. Drugie miejsce w rankingu poparcia przypadło minister spraw zagranicznych Annalenie Baerbock z niezmienionym wynikiem. Trzecie miejsce również z wynikiem 0,2 zajął Scholz (poprzednio 0,4), a tuż za nim uplasował się Habeck z wynikiem 0,0 (poprzednio 0,2). To oznacza, że obaj wymieni niemieccy politycy osiągnęli najgorsze wyniki, odkąd znajdują się w pierwszej dziesiątce Barometru politycznego.
Źródło: Zdf.de,  https://wydarzenia.interia.pl


Fatalna ocena wystawiona Scholzowi. Poracie szoruje po dnie

(22.04.2023)Poparcie dla kanclerza Niemiec Olafa Scholza spadło do rekordowo niskiego poziomu. Kanclerz uzyskał ocenę 0,2 w skali od jednego do pięciu, co oznacza, że osiągnął najgorszy wynik, odkąd prowadzony jest "Barometr polityczny". Za to szef MON Pistorius na czele listy! W opublikowanym niedawno Barometrze politycznym ZDF 61 procent respondentów uważa, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz nie potrafi przeforsować swojego stanowiska w ważnych kwestiach politycznych. Mówiąc wprost Niemcy widzą Scholza jako mało skutecznego polityka. Ale to jeszcze nie wszystko.

POLITYKA

reklama
reklama