Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Budowa ma rozpocząć się w 2024 r., a produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć na przełomie 2025 i 2026 r. Firma Bosch, inwestor podała, że do 2027 r. w fabryce powstanie 500 miejsc pracy.

Fabryka w Dobromierzu będzie produkować zewnętrzne i wewnętrzne jednostki pomp ciepła, głównie na rynek europejski. Bosch inwestuje w swoje fabryki w Polsce od 1992 r., ma zakłady w Warszawie, we Wrocławiu, w Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Dla niemieckiego giganta fabryka w Dobromierzu będzie dziewiątą fabryką Boscha w Polsce, ale pierwszą, która będzie u nas produkować pompy ciepła.

Powstanie wielka fabryka pomp ciepła  na Dolnym Śląsku. Ta inwestycja za 1,2 mld zł to 500 nowych miejsc pracy!

(21,04,2023)Media obiegła wiadomość, że niemiecki koncern Bosch zainwestuje 1,2 mld zł w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu (woj. dolnośląskie). W nowej fabryce do 2027 r. ma być zatrudnionych 500 osób - podała w komunikacie Grupa Bosch. Fabryka pomp ciepła powstanie w Dobromierzu w powiecie świdnickim, w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej WSSE Invest-Park.

GOSPODARKA

reklama
reklama