Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Średnia dynamika cen w Europie słabnie patrząc rok do roku, wciąż jednak ceny rosną w ujęciu miesięcznym - o 0,9 proc. Wysoka pozostaje także inflacja bazowa. Pomimo spadku inflacji w marcu, ceny rosną wciąż szybciej niż cel inflacyjny Europejskiego Banku Centralnego, który wynosi 2 proc.

Najniższe roczne wskaźniki odnotowano w Luksemburgu (2,9 proc.), Hiszpanii (3,1 proc.) i Holandii (4,5 proc.). Najwyższe roczne wskaźniki inflacji mają Węgry (25,6 proc.), Łotwa (17,2 proc.) i Czechach (16,5 proc.). W porównaniu z lutym roczna inflacja spadła w dwudziestu pięciu państwach członkowskich, a wzrosła w dwóch.
Źródło: https://biznes.interia.pl


Nowe dane o inflacji w Europie. Węgry na czele, Polska z dużo niższym odczytem

(19.04.2023)Presja inflacyjna w Europie słabnie. Dane za marzec, które w środę podał Eurostat, potwierdzają znaczny spadek inflacji, która wyniosła 8,3 proc. Jeszcze w lutym było to 9,9 proc. w ujęciu rocznym. Najwyższą dynamikę cen mają Węgry. W Polsce wyniosła ona 15,2 proc. po spadku z 17,2 proc. W strefie euro inflacja sięgnęła w marcu 6,9 proc.

GOSPODARKA

reklama
reklama