Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-SPOŁECZEŃSTWO-
Polsko-Niemieckie Centrum Onkologii Dziecka dla Pomorza
/10.01.2020/ W niemiecko-polskim Euroregionie Pomerania ma powstać transgraniczne, telemedyczne centrum opieki nad dziećmi. Minister zdrowia Harry Glawe (CDU) powiedział, że wybuduje go Centrum Medyczne Uniwersytetu Greifswald i szpital nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Szczecinie. To powinno znacznie poprawić leczenie dzieci chorych na raka. Niemiecki minister stwierdził, że dzięki połączeniu wiedzy specjalistycznej, wiedzy medycznej, opcji diagnostycznych i terapeutycznych można wykorzystać w najlepszy możliwy sposób. Partnerami projektu są Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Towarzystwo Życia i Zdrowia w Eberswalde  w Brandenburgii oraz Wydział
reklama


Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w Polsce. Unimedizin Greifswald  i Szpital Uniwersytecki w Szczecinie specjalizują się w onkologii i hematologii dziecięcej i  już od dawna współpracują. Współpraca w zakresie operacji medycznych i nauczania powinna teraz zostać znacznie rozszerzona. Zaplanowano połączenie diagnostyki partnerów i stworzenie platformy e-learningowej do szkolenia i dalszego szkolenia lekarzy i personelu medycznego. Całkowity koszt wynosi nieco poniżej 2,5 miliona euro. 2,1 mln euro pochodzi z unijnego programu współpracy Interreg. Na to wygląda, że polsko-niemiecka współpraca okaże się korzystna dla pacjentów. Polsko i niemieckie ośrodki medyczne połączą w tym przedsięwzięciu swoje siły z korzyścią zarówno dla Niemców i Polaków. To przykład tego, że można razem budować projekty, które łączą ona narody.
Źródło: www.welt.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.