Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

W Der Tagesspiegel czytamy: „Jak wyglądałaby opinia publiczna, gdyby narodowi populiści jak Viktor Orban w Budapeszcie czy rząd PiS w Warszawie przeforsowali tak fundamentalną reformę jak podniesienie wieku emerytalnego podobnymi autorytarnymi metodami jak Macron w Paryżu: bez głosowania w parlamencie. A następnie niech zostaną zatwierdzone przez radę konstytucyjną, której większość członków osobiście ich wybrała. We Francji nie ma trybunału konstytucyjnego”.

Publicysta Der Tagesspiegel zauważa, że każde z państw UE ma własne tradycje dotyczące tego, jak przeżywają swoją demokrację i rządy prawa . Brakuje wspólnych standardów. Dlatego odwoływanie się do standardu rzekomo uzgodnionego w unijnych traktatach jest farsą podobną do rzekomo demokratycznych i formalnie konstytucyjnych norm reformy emerytalnej we Francji. I trudno się z nim nie zgodzić.

Christoph von Marshall mówi wprost. Prawdziwy powód, dla którego Macron wybrał tę problematyczną ścieżkę: nie widział innego sposobu na wydobycie Francji ze strukturalnej niezdolności do reform.”Prędzej czy później doprowadziłoby to do bankructwa kraju i zagroziłoby euro” - czytamy na łamach Der Tagesspiegel.

Słowem komentarza można dodać, że podwójne standardy jakie stosują władze UE obserwujemy od dawna. Zmianą jest to, że dotychczas starające się nie zauważać tego niemieckie media, głównego nurtu – zaczynają dostrzegać ten poważny przecież problem. Czarno na białym od lat było widać, że tzw. praworządność jest wykorzystywana przez KE, TSUE i inne podległe władzom organy instrumentalnie  i do celów politycznych. Głównie do realizowania  politycznych celów władz UE.
Źródło: https://www.tagesspiegel.de/internationales/macrons-rentenreform-versus-polen-und-ungarn-beim-rechtsstaat-misst-europa-mit-zweierlei-mass-9662345.html


Źródło: https://www.tagesspiegel.de/internationales/macrons-rentenreform-versus-polen-und-
ungarn-beim-rechtsstaat-misst-europa-mit-zweierlei-mass-9662345.html

Der Tagesspiegel: Francja kontra Węgry i Polska . Jeśli chodzi o rządy prawa, Europa stosuje podwójne standardy”...Dlatego odwoływanie się do standardu rzekomo uzgodnionego w unijnych traktatach jest farsą...”  


(17.04.2023)Der Tagesspiegel publikuje tekst. pt. „Francja kontra Węgry i Polska Jeśli chodzi o rządy prawa, Europa stosuje podwójne standardy”. Uznany publicysta, znawca tematyki Polskiej Chrristoph von Marshall głośno się zastanawia:Dla niemieckich obserwatorów brzydkie sceny z Francji są pretekstem do poddania utartych narracji o demokracji i rządach prawa w różnych regionach UE testowi rzeczywistości. Czy ceniony na zachodzie sąsiad spełnia niemieckie standardy uporządkowanych relacji? I to w większym stopniu niż słusznie krytykowani rządzący w Polsce i na Węgrzech, którzy wielu Niemców postrzegają z pogardą jako Europejczyków drugiej kategorii?

POLITYKA

reklama
reklama