Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Instrukcje do gazet kierowanych przez to wydawnictwo zelektryzowały opinie publiczną. Bild wystąpił również w tym spektaklu. Gazeta należąca do koncernu, którego szefem jest  Döpfner postanowiła zabrać głos w tej kontrowersyjnej sprawie. Również do niej trafiały polityczne instrukcje, kogo popierać, a komu „przywalić”.  Süddeutsche Zeitung” pisze: „Redaktor naczelna „Bildu” Marion Horn wzywa swojego szefa, dyrektora generalnego Axel Springer, Mathiasa Döpfnera , do przeprosin za kontrowersyjne wypowiedzi. W komentarzu opublikowanym na stronie internetowej „Bild” Horn napisał:a „Tak, Mathias Döpfner napisał zdania, które są całkowicie błędne, ale tak nie myślimy w Bild ani w tym wydawcy. Właściwie przeprosiny należą się szefowi !" Aż trudno komentować co to ma być?

Po opublikowaniu artykułu w „Zeit” Döpfner próbował się dość mętnie tłumaczyć. Zabrał głos w firmowym intranecie: „Moje artykuły, które są publikowane od ponad czterech dekad, pokazują to, co myślę. Biorę odpowiedzialność za każde opublikowane słowo. Fragmenty rozmowy nie mogą skontrastowane z moim „prawdziwym myśleniem”.

Obraźliwe wypowiedzi dotyczące m.in. Niemców Wschodnich, które Mathias Döpfner, szef koncernu Axel Springer, wysyłał swoim bliskim współpracownikom, zostały ujawnione w czwartek przez tygodnik "Zeit", wywołując falę oburzenia. Döpfner jako człowiek "arogancki i zagrażający demokracji" powinien ustąpić ze stanowiska - zaapelował Carsten Schneider (SPD), pełnomocnik rządu ds. Wschodu.

Axel Srigner działa również w Polsce ma mnóstwo tytułów. Wystarczy wymienić między innymi takie okręty flagowe jak: Onet , Fakt i Newsweek. Do wydawnictwa pod wodzą Mathiasa Döpfnera działa w Polsce jeszcze wiele innych tytułów.

Źródło:  Die Zeit,  http://volksdeutsche/medin/medin-bild-chefredakteurin-fordert-entschuldigung-von-doepfner-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-230414-99-319885, http://wwydarzenie/zagranica/news-ciemny-pelnomocnik-rzadu-ds-wschodu-wzywa-szefa-koncernu-axe,Ind,6722352#tum_sorce=pastę&tum_medium=pastę&utm_campanila=chrome, https://ringieraxelspringer.pl/marki.html,  


Ujawniono maile szefa Axel Springer. Instruował politycznie dziennikarzy obrażał Niemców ze wschodu. Pełnomocnik niemieckiego rządu ds. Wschodu reaguje

(17.04.2023)Ujawniono maile szefa Axel Springer. Mathias Döpfner  instruował politycznie dziennikarzy. Pełnomocnik niemieckiego rządu ds. Wschodu Carsten Schneider wezwał szefa koncernu Axel Springer do rezygnacji ze stanowiska. Tak polityk zareagował na czwartkowe doniesienia tygodnika "Zeit", z których wynika, że Mathias Döpfner wygłaszał obraźliwe wypowiedzi dotyczące m.in. Niemców Wschodnich, urągał muzułmanom i opowiadał się za zmianami klimatycznymi. Tygodnik „Die Zeit” wcześniej informował o wiadomościach, które rzekomo zostały wysłane w ramach grupy Springera. Gazeta powołała się na dokumenty, które mają pochodzić z lat ubiegłych. Chodzi o e-maile i wiadomości na czacie od najbliższego kierownictwa grupy medialnej, wiele pochodzi od samego szefa Springera. Gazeta wymieniła cytaty. Chodziło np. o obraźliwe komentarze pod adresem NRD czy krytykę byłej kanclerz Angeli Merkel (CDU). Mówi się, że Döpfner życzył sobie, aby „Bild” przed wyborami federalnymi miał przyjazne dla FDP publikacje.

POLITYKA

reklama
reklama