Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Sankcje nałożone przez Zachód obejmują kwestie unijnego embarga i pułapów cenowych eksportu ropy. Te, jak wynika z najnowszych danych, nie przełożyły się jednak na spadek ilościowy.

Sprzedaż rosyjskiej ropy osiągnęła w marcu swój najwyższy wolumen od kwietnia 2020 roku - podała Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE). Krajami sprowadzającymi surowiec z Rosji są nadal m.in. państwa UE. Jednocześnie Kreml stracił około 43 proc. swoich przychodów z eksportu surowca w porównaniu do ubiegłego roku.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), eksport rosyjskiej ropy osiągnął w marcu najwyższy poziom od prawie trzech lat

(15.04.2023)Jak wynika z najnowszych danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), eksport rosyjskiej ropy osiągnął w marcu najwyższy poziom od prawie trzech lat. Stało się tak pomimo nałożenia przez kraje zachodnie sankcji na Rosję po jej inwazji zbrojnej na Ukrainę. Jednocześnie, jak podano, od zeszłego roku maleją przychody. Rosja wyeksportowała więcej ropy, ale zarobiła znacznie mniej.

BIZNES

reklama
reklama