Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 1,1 proc. (w tym towarów -o 1,2 proc. i usług - o 0,8 proc.) - podał GUS w komunikacie. W lutym inflacja wyniosła 18,4 proc. Według rządu, Narodowego Banku Polskiego oraz ekspertów był to najwyższy poziom tego wskaźnika w tym roku. W kolejnych miesiącach będzie on coraz niższy - ale to wiążę się głównie z tym, że poziom cen porównujemy do ubiegłego roku, a przez większość 2022 roku ceny rosły w bardzo szybkim tempie.  Według ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego w kwietniu inflacja wyniesie ok 14,5 – 15%. Zmiany dotyczyć będą cen żywności.
Źródło: www.rmf24.pl, www.bankier.pl, twitter.com/PIE_NET_PL,

GUS potwierdza: Inflacja w marcu wyraźnie spadła

Główny Urząd Statystyczny potwierdza - inflacja w marcu wyraźnie spadła. Z 18,4 w lutym do 16,1 procent. To już finalne dane GUSu. Jest spora szansa, że ten trend spadkowy przełoży się również na ceny niektórych towarów i usług.Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2023 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 16,1 proc. (przy wzroście cen towarów - o 17,1 proc. i usług - o 13,3 proc.).

GOSPODARKA

reklama
reklama