Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Olaf Scholz w rozmowie na antenie amerykańskiej telewizji CBS ulisnie starał się bronic włąsnej polityki wobec Rosji Putina. Szef niemieckiego rządu gorączkowo zaprzeczył zarzutom, że Moskwa nie odczuwa w wystarczającym stopniu skutków zachodnich sankcji, ponieważ Berlin wydaje około 2 mld dolarów miesięcznie na zakupy rosyjskich surowców energetycznych. Wywody kanclerza były nawet nieco dziwne, bo starał się przeforsować  w amerykańskiej telewizji taką o ot narrację, iż – rzekomo Putin nie może niczego kupić z pieniędzy, które dostaje od Niemiec jak przekonywał Scholz  import nowoczesnych technologii jest objęty sankcjami. Kanclerz Niemiec dodał, że to ma ponoć wywoływać dużą irytację u rosyjskiego przywódcy. Tyko czy naprawdę przywódca Niemiec, państwa które nie chce zrezygnować z rosyjskiego gazu, chce się tym jedynie wybielić, czy liczy na to, że opinia publiczna uwierzy w to, że Putin nagle się załamie otrzymując regularnie od Berlina miliardy euro, bo nie kupi sobie technologii? Już dawniej było jednak znane takie przysłowie „pieniądze nie śmierdzą”. Trudno powiedzieć, że kanclerz Niemiec zdołał przekonać do swoich poglądów widzów amerykańskiej stacji CBS.

Smaczku sprawie dodaje fakt, Jak poinformowała agencja Reutera za anonimowymi źródłami, wspierani przez rząd Niemiec urzędnicy UE pracują nad wyłączeniem transportu dóbr do Kaliningradu z zakresu sankcji nałożonych na Rosję. Jeśli na takie rozwiązanie zgodzi się Litwa, do porozumienia w tym względzie mogłoby dojść przed 10 lipca.
Źródło: https://www.cbsnews.com/video/german-chancellor-olaf-scholz-says-putin-is-ready-to-wage-war-in-ukraine-for-a-long-time/?intcid=CNM-00-10abd1h,  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-scholz-putin-podjal-decyzje-o-zaatakowaniu-ukrainy-co-najmni,nId,6131627#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Według kanclerza Niemiec Putin przygotowywał się do inwazji na Ukrainę i podjął decyzję o zaatakowaniu sąsiedniego kraju co najmniej na rok przed inwazją

(02.07.2022)Przywódca Rosji Władimir Putin przygotowywał się do inwazji na Ukrainę i podjął decyzję o zaatakowaniu sąsiedniego kraju co najmniej na rok przed inwazją; ten konflikt może potrwać jeszcze przez długi czas - ocenił kanclerz Niemiec Olaf Scholz w rozmowie na antenie amerykańskiej telewizji CBS. Skoro tak uważa niemiecki przywódca, to w jakim świetle stawia to byłą kanclerz Angelę Merkel i same Niemcy? W tym czasie bowiem,  niemieccy dyplomaci, jak i sama Merkel blokowali pomoc militarną dla Ukrainy. A niemieccy politycy i niemieckie media wpierały opinii publicznej, że Nord Stream 1 i 2 to tylko czysto „biznesowe inwestycje”. W tym samym czasie  rząd Niemiec wykorzystując swoje wpływy w UE pracuje nad wyłączeniem transportu dóbr do Kaliningradu z zakresu sankcji nałożonych na Rosję. Jeśli na takie rozwiązanie zgodzi się Litwa, do porozumienia w tym względzie mogłoby dojść przed 10 lipca.

POLITYKA

reklama
reklama