Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski składa w Polsce pierwszą oficjalną wizytę po wybuchu wojny w swoim kraju. Tematami rozmów podczas spotkań z polskim prezydentem i szefem rządu będą m.in. bezpieczeństwo i współpraca gospodarcza. 

Według wstępnych planów ukraiński prezydent przybędzie do Pałacu Prezydenckiego około godz. 9, oficjalne powitanie ma nastąpić o godz. 11.

O godz. 18 z kolei Zełenski i Andrzej Duda będą przemawiać w Zamku Królewskim.

Po oficjalnym powitaniu pary prezydenckiej przewidziane są rozmowy polityczne w Pałacu Prezydenckim, a następnie rozmowy delegacji. Odbędzie się wspólna konferencja prezydentów Polski i Ukrainy. Rozmowy będą dotyczyły całego spektrum relacji polsko-ukraińskich.

Spodziewane są ważne kwestie, które ma poruszyć prezydent Ukrainy goszczący w naszym kraju.


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Warszawie

(05.04.2023)Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekroczył granicę z Polską - poinformował Marcin Przydacz, szef Biura polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP. Jest to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce od czasu wybuchu wojny w lutym 2022 roku. Prezydent Ukrainy jest już w Warszawie.

POLITYKA

reklama
reklama