Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Wspominany dziennik z Monachium przytacza dość niejasne  tłumaczenia izraelskiej policji z ataków na wiernych w meczecie. Izraelska policja powiedziała, że  rzekomo zostali zmuszeni do wejścia na teren meczetu po tym, jak „zamaskowani agitatorzy” zamknęli się w meczecie petardami, kijami i kamieniami. 

Z kolei Palestyńczycy wystosowali ostrzeżenie pod adresem brutalnych izraelskich interwentów: „Ostrzegamy okupantów”.

- Ostrzegamy okupantów przed przekraczaniem czerwonych linii w miejscach świętych, co doprowadzi do wielkiej eksplozji - powiedział Nabil Abu Rudeineh, rzecznik palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa.

Palestyński prawnik Firas al-Jibrini donosi, że policja aresztowała około 500 osób, które zostały zabrane na przesłuchanie.

Napięcia na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, które jest świętym miejscem zarówno dla muzułmanów, jak i Żydów, nasiliły się w ostatnich latach. W tym roku sytuacja jest bardziej napięta, częściowo dlatego, że muzułmański miesiąc postu, Ramadan, zbiega się z żydowską Paschą i chrześcijańską Wielkanocą, co oznacza, że   odwiedza to miejsce więcej osób ze wszystkich grup religijnych.


Źródło: https://www.sueddeutsche.de/politik/israel-jerusalem-ausschreitungen-tempelberg-1.5781935,  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-atak-izraelskiej-policji-na-wiernych-w-meczecie-al-aksa-w-je,nId,6699227#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Brutalny atak izraelskiej policji  na na wiernych w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie

(05.04.2023)Naoczni świadkowie powiedzieli Reuterowi, że izraelska policja zaatakowała dziesiątki wiernych w kompleksie al-Aqsa na Wzgórzu Świątynnym przed świtem – pisał niemiecki „Süddeutsche Zeitung”. Z kolei Interia.pl powołując się na agencje Reutera przytacza zaatakowanej przez Izraelczyków kobiety modlącej się w meczecie. Poniżej cytat:

„- Siedziałam i recytowałam Koran - powiedziała Reuterowi starsza kobieta, walcząc o złapanie oddechu przed meczetem. - Policja rzucała granatami ogłuszającymi, jeden z nich trafił mnie w klatkę piersiową - dodała i rozpłakała się. Tak świadkowie relacjonowali atak izraelskiej policji, do którego doszło w środę przed świtem w meczecie w Jerozolimie. Według izraelskiej policji była to odpowiedź na zamieszki - informuje Reuters”.

POLITYKA

reklama
reklama