Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Portal Euroactiv pisał, że nalot policji przeprowadzony został jako element śledztwa, prowadzonego w Niemczech w związku z podejrzeniami o korupcję w czasie wyborów do Europarlamentu w 2019 r. Między innymi ma być zamieszany , członek niemieckiej chadeckiej partii CDU, wchodzącej w skład EPL Mario Voigt, który był menedżerem kampanii cyfrowej obecnego lidera EPL Manfreda Webera podczas przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego cztery lata temu.

Policja poszukuje szczegółów przyznania kontraktu na kampanię cyfrową firmie z Turyngii, skąd pochodzi Voigt. Podejrzany polityk jest obecnie liderem CDU w tym landzie.


Już pod koniec ubiegłego roku komisja sądownicza turyńskiego parlamentu krajowego uchyliła mu immunitet.

"Policjanci dokonali nalotu na pierwsze i trzecie piętro siedziby partii przy Rue du Commerce" – czytamy w portalu portal Euractiv.

Nie ma wątpliwości co do działań policji, bo doniesienia potwierdziła formacja polityczna, jaką jest EPL.  

"Ponieważ dochodzenie prawne trwa, EPL nie udziela żadnych dalszych komentarzy" - podkreślono w tweecie.

To nie pierwszy skandal korupcyjny związany z władzami Unii Europejskiej. Wystarczy wspomnieć kłopoty z korupcją byłej wiceszefowej PE, jak i przewlekłe śledztwo korupcyjne z Ursulą von der Leyen w tle. Prokuratura Europejska wszczęła śledztwo w sprawie zakupów szczepionek przeciwko koronawirusowi w Unii Europejskiej.  

Źródło: https://www.euractiv.pl,  https://wydarzenia.interia.pl, https://www.rp.pl,  


Belgijska i niemiecka policja weszły do siedziby Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. W tle korupcja

(04.04.2023)Belgijska i niemiecka policja weszły do siedziby Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli i skonfiskowała komputery - donoszą media. Sprawa ma mieć związek z nieprawidłowościami finansowymi, zarejestrowanymi w Niemczech. Sformułowanie „nieprawidłowości” jest dość enigmatyczne i eufemistyczne. W Brukseli Policja w siedzibie Europejskiej Partii Ludowej nie zjawiła się przypadkowo. Jak donoszą media w tle działań policjantów z Belgii i Niemiec jest korupcja. Według informacji policja zabezpieczyła urządzenia, na których znajdują się informacje związane z nieprawidłowościami finansowymi. Sprawa ma dotyczyć śledztwa, toczącego się w niemieckiej Turyngii.

POLITYKA

reklama
reklama