Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Polskie pojazdy elektryczne, to nie tylko idea, ale wręcz konieczność. Zwłaszcza w czasie kiedy biurokraci z UE forsując swoją pseudoekologię wprowadzą zakaz rejestracji samochodów z silnikami spalinowymi. Dostawcze elektryki to alternatywa, dla pojazdów z tradycyjnym napędem. W Zgorzelcu w ramach Huba Innowacji, spółka Innovation AG stworzyła pierwszą polską platformę dla pojazdów elektrycznych.

Platforma EAGLE (pol. Orzeł) jest konsekwencją dotychczasowej myśli technicznej i osiągnięć Innovation AG. Przypomnijmy, że spółka ta w 2018 roku była autorem Sokoła 4x4, czyli pierwszego polskiego, w pełni elektrycznego pojazdu, stworzonego metodą ekokonwersji polegającą na elektryfikacji samochodu terenowego, z napędem 4x4. To właśnie we wspominanym Sokole użyto po raz pierwszy autorskiej technologii EVACT, czyli elektronicznego systemu do diagnostyki i sterowania autem.

Co to jest platforma dla samochodów? Otóż platforma samochodowa, zwana też płytą podłogową, to kluczowa konstrukcyjna struktura, na której bazują różne modele samochodów - danej marki lub grupy koncernów motoryzacyjnych. Często dzieje się tak, że największe światowe firmy wykorzystują jedną platformę do budowy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu różnych modeli. Wynika to z faktu, że opracowanie platformy jest wyjątkowo drogie i wymagające pod kątem konstrukcyjnym. Mówiąc językiem zrozumiały dla ludzi spoza branży motoryzacyjnej – to  platforma pojazdu jest najbardziej skomplikowaną architekturą w świecie automotive. Istotną jest to, że platforma EAGLE powstała całkowicie dzięki polskiej myśli technicznej. W tym przypadku "local content" wynosi 100 proc. Wszystkie kluczowe elementy, jak również cały projekt techniczny, są autorstwem polskich inżynierów i mechaników. Jest szansa na nawiązanie współpracy w przyszłości z fabryką, która będzie produkowała polskie samochody Izera.




Źródło: https://www.zgorzelec.info,  https://motoryzacja.interia.pl,

W Zgorzelcu powstała pierwsza polska platforma dla pojazdów elektrycznych

(31.03.2023)Opracowanie platformy będącej strukturalną bazą dla różnych pojazdów to wyzwanie, któremu sprostać mogą jedynie najwięksi gracze w świecie motoryzacji pokroju Toyoty czy Volkswagena. Dla Polaków nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Udowodniła to właśnie spółka Innovation AG ze Zgorzelca, która - własnymi siłami - stworzyła pierwszą polską platformę dla pojazdów elektrycznych. platforma EAGLE powstała całkowicie dzięki polskiej myśli technicznej. W tym przypadku "local content" wynosi 100 proc. Wszystkie kluczowe elementy, jak również cały projekt techniczny, są autorstwem polskich inżynierów i mechaników. Być może pojawi się nawet szansa na nawiązanie współpracy w przyszłości z fabryką, która będzie produkowała polskie samochody Izera.

GOSPODARKA

reklama
reklama

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Za pseudoekologię biurokratów z UE słono zapłacimy my wszyscy