Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Oznacza to, że ostatnia brygada armii holenderskiej znajduje się pod niemieckim dowództwem. Łączenie holenderskiej i niemieckiej armii nie jest precyzyjnym określeniem. Bo w rzeczywistości to jest wchłonięcie przez Bundeswehrę wojsk Holandii.. Proces przekazania rozpoczął się w 2014 roku, kiedy pod niemieckim dowództwem znalazła się Brygada Powietrznomobilna z Schaarsbergen.

Dwa lata później przyszła kolej na 43. Brygadę Zmechanizowaną z Havelte. Poza "połknięciem"  przez Bundeswehrę - pozostaje jedynie Korpus Komandosów i jednostki wsparcia, takie jak inżynierowie, wojska medyczne i logistyka.

Holandia  już w 2011 z powodu cięć sprzedała prawie wszystkie swoje czołgi.

Oddanie dowództwa Niemcom oznacza, że teraz to Berlin decyduje o wielu sprawach, jedynie w niewielkim stopniu holenderscy politycy pozostawili sobie furtkę, co do miejsc wysyłki przez Bundeswehrę swoich obywateli. Ale jak mówią eksperci to jest bardziej PR, niż realny wpływ. Ten będą miały Niemcy.
Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/

Armia holenderska została wchłonięta przez Bundeswehrę

(30.03.2023)Niemcy otrzymali dowodzenie prawie wszystkimi holenderskimi brygadami. Armia holenderska jest prawie całkowicie wchłonięta przez armię niemiecką. Wszystkie brygady są teraz "pod niemieckim dowództwem". Teoretycznie Holandia nadal będzie decydować, gdzie jej żołnierze zostaną rozmieszczeni. Jednak o wszystkim będzie decydował Berlin. Niemcy symbolicznie odebrali sztandar jednostki 13. Lekkiej Brygady z Oirschot.

POLITYKA

reklama
reklama