Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Polski polityk rozmawiał na temat  współpracy polsko-niemieckiej, pomocy humanitarnej i wojskowej dla Ukrainy. Były również obecne sporne kwestie historyczne, które są do dziś nierozwiązane.

Wiceszef polskiej dyplomacji złożył wizyty w Humboldt-Forum i w Niemieckim Muzeum Historycznym. Z Dietmarem Nietanem zaplanowany został dalszy dialog w kolejnych miesiącach. Dialog polsko-niemiecki ma się również na forum niemiecko-polskiej grupy parlamentarnej w Niemieckim Bundestagu.

Fot.Twitter Mularczyk

Wizyta wiceszefa polskiej dyplomacji Arkadiusza Mularczyka w Berlinie

(29.03.2023)Wiceszef polskiej dyplomacji i poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk miał w ostatnich dniach znów okazję odwiedzić Berlin i rozmawiać z czołowymi niemieckimi politykami ze wszystkich najważniejszych formacji politycznych oraz możliwość udzielania szeregu wywiadów dla polskich i niemieckich mediów. Podczas swojej wizyty spotkał się między innymi z Dietmarem Nietanem (SPD) - pełnomocnikiem rządu Niemiec ds. współpracy z Polską, Wolfgangiem Kubickim (FDP) - wiceprzewodniczącym Niemieckiego Bundestagu, a także z Tobiasem Lindnerem (Zieloni) - ministrem stanu ds. polityki europejskiej w niemieckim MSZ oraz Norbertem Röttgenem (CDU) - b. przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Bundestagu.


POLITYKA

reklama
reklama