Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Akcje niemieckiego banku spadały, dwucyfrowo, nawet o około 14 proc. „Bloomberg” informował wcześniej, że koszt ubezpieczenia długu Deutsche Banku przed niewypłacalnością skoczył w piątek rano, gdy pięcioletnie swapy ryzyka kredytowego poszerzyły się o 24 punkty bazowe do 193 punktów bazowych. Następnie "Financial Times" donosi, że sięgają już 198 pb. A dzień wcześniej skoczyły o najwyższą wartość w historii.   Jak pisał „Handelsblatt”, akcje Deutsche Banku przejściowo spadają dwucyfrowo. Sam kanclerz Scholz zaangażował się w uspokajanie.

Deutsche Bank otrzymał wsparcie od kanclerza Olofa Scholza  (SPD): „Nie ma powodu do zmartwień” – powiedział Scholz po szczycie UE w Brukseli. Deutsche Bank zasadniczo zmodernizował i zreorganizował swój model biznesowy i „jest bardzo rentowny”. System bankowy w Europie jest bardzo stabilny i odporny. Ale jak pisze niemiecka gospodarcza gazeta i tak inwestorzy pozbywają się akcji banków na dużą skalę. Obawiają się, że kryzys jeszcze się nie skończył. Z kolei „FAZ” pisał, że nieufność na rynku jest głęboka. Wynika to prawdopodobnie również z faktu, że banki centralne nadal zacieśniają stopy procentowe w celu walki z inflacją, pomimo zawirowań w instytucjach finansowych. 

Przypomnijmy, że FAZ pisał o tym, że  Michael Heise , główny ekonomista w HQ Trust, zarządzający majątkiem rodzinnym, radził unikać akcji banków. Burza jeszcze się nie skończyła.

Źródło:  https://www.handelsblatt.com,  https://businessinsider.com.pl, https://www.faz.net,


Akcje Deutsche Banku spadały dwucyfrowo!

(25.03.2023)Akcje giganta niemieckiej bankowości - Deutsche Banku, spadały po gwałtownym wzroście swapów ryzyka kredytowego. Niemiecki najważniejszy dziennik gospodarczy „Handelsblatt” pisał, że inwestorzy pozbywają się akcji banków na dużą skalę. Rynkowa wycena biznesu DB skurczyła się w chwilę o około 14 proc. Deutsche Bank ma poważne kłopoty, ale kanclerz Scholz chce uspokoić za wszelką cenę. Nerwowo jest na rynku m.in. po tym, jak Bloomberg podał, że Credit Suisse Group i UBS Group są wśród banków, które są przedmiotem kontroli Departamentu Sprawiedliwości USA, który bada, czy finansiści pomagali rosyjskim oligarchom w unikaniu sankcji.  Z kolei jak pisał „Frankfurter Allgemeine Zeitung” -wcześniej w tym tygodniu, główny ekonomista w HQ Trust, zarządzający majątkiem rodzinnym, radził unikać akcji banków.

GOSPODARKA

reklama
reklama