Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Izraelskie domy powstaną na palestyńskich terenach. Izrael dalej bezkarnie łamie prawo  międzynarodowe

/07.01.2020/Izrael nie licząc się, ani z oporem Palestyńczyków, ani ze sprzeciwem społeczności międzynarodowej - dokonuje dalszej ekspansji. Władze izraelskie zatwierdziły budowę 1936 nowych domów w izraelskich osadach na administrowanych przez Tel Awiw terenach palestyńskich - poinformowała pozarządowa organizacja Peace Now, śledząca rozwój izraelskiego osadnictwa. Zgodę na budowę nowych domów wydał Wysoki Komitet Planowania Izraelskiego Urzędu Cywilnego.
reklama
W ostatnich latach znacznie przyśpieszyła budowa osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie Wschodniej. To wywołuje napięcia między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Grozi eskalcją konfliktu i dalszymi niewinnymi ofiarami. Na terenach tych żyje trzy miliony Palestyńczyków i ponad 600 tysięcy Izraelczyków.
Społeczność międzynarodowa uważa izraelskie osiedla za nielegalne. Argumentowane jest to IV konwencją genewską. Ta  zakazuje okupantowi na przemieszczanie swojej cywilnej ludności na terytorium okupowane. Ale jak widać Izrael nie liczy się, ani z konwencjami, ani z opinią międzynarodową. Może sobie na to pozwolić, bo ma mocnego protektora w postaci USA Donalda Trumpa. Agresywna i sprzeczna z prawem międzynarodowym działalność Izraela spotyka się z aprobatą obecnie największego hegemona na świecie, jakim są Stany Zjednoczone.


Źródło: interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.