Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak ocenia korespondent gazety Gerhard Gnauck., mocno ucierpiał wizerunek całych Niemiec - a nie tylko byłej kanclerz Angeli Merkel i kanclerza Olafa Scholza - z powodu błędów w polityce wschodniej i energetycznej oraz kluczenia w sprawie dostaw broni dla Ukrainy. No a co do oceny naszego kraju czytamy w FAZ” "Z kolei Polska, udzielająca szerokiego wsparcia zaatakowanemu sąsiadowi zyskała większe poważanie" .


Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-faz-obcosc-miedzy-polska-a-niemcami,nId,6121992


Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Nastroje między Polską a Niemcami są złe"

(28.06.2022)Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że "nastroje między Polską a Niemcami są złe" – Czytamy między innymi:. "Od dłuższego czasu po obu stronach wyczuwalna jest obcość. Do tego dochodzi teraz wojna w Ukrainie, która wiele spraw w stosunkach polsko-niemieckich stawia w nowym świetle".

POLITYKA

reklama
reklama