Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Niemal co roku tworzone są rankingi, które badają kraje, w których szczególnie warto przejść na emeryturę z różnych aspektów. Zazwyczaj obejmują aspekty kosztów utrzymania , opieki medycznej , przestępczości i korupcji , a także ogólnego bezpieczeństwa . Pierwsza piątka z tych krajów to: Polska, Czechy, Węgry, Austria i Hiszpania – pisze . Niemieccy emeryci często decydują się właśnie na Polskę. Z rankingów dotyczących krajów, w których najchętniej osiedlają się niemieccy emeryci, niepodzielnie panuje  Polska. Za naszym krajem plasują się Czechy, Węgry, Austria oraz Hiszpania. Przez niemieckich emerytów również chętnie wybierane są też Szwajcaria, Portugalia i Włochy – pisze infranken.de.
Niemcy wybierają Polskę nie tylko ze względu na niższe koszty życia, ale też cenią za bezpieczeństwo, dobre warunki, niezłą infrastrukturę, a także bliskość do granicy z ich macierzystym krajem. Wprawdzie jak informował  niemiecki portal infranken.de, emeryci z kraju za Odrą wybrali emigrację m.in. ze względów ekonomicznych, ale nie tylko finanse są brane pod uwag, również i jakość życia w kraju, do którego wybiera się niemiecki emeryt. Polska najwyraźniej odpowiada Niemcom i tutaj najczęściej wybierają miejsce do swojej jesieni życia.Źródło: https://www.infranken.de/ratgeber/finanzen/rente-im-paradies-das-sind-die-besten-orte-fuer-deinen-ruhestand-auch-finanziell-art-5373910


Coraz więcej emerytów wyjeżdża z Niemiec. Polska numerem 1

(24.06.2022) Emeryci z Niemiec coraz częściej decydują się na opuszczenie swojego   kraju. Deutsche Rentenversicherung od jakiegoś czasu reklamuje się hasłem „Ciesz się na emeryturze w wybranym przez siebie miejscu” . Odzwierciedla to pojawiający się trend, wielu emerytów odwraca się od Niemiec i spędza zasłużoną emeryturę w ciepłym klimacie, a trend rośnie- czytamy w niemieckim portal infranken.de. Portal pisze, że ze względu na wprowadzone zmiany w systemie emerytalnym od 2022 roku w Niemczech coraz więcej emerytów decyduje się na emigrację. Niższe świadczenia sprawiają, że wielu nie ma wystarczających środków do życia. Emeryci muszą się zmierzyć z inflacją w Niemczech i coraz wyższymi kosztami utrzymania, między innymi rosnącymi opłatami za leki i rachunki. Zgodnie z najnowszymi rankingami, w których brane są pod uwagę kwestie związane z kosztami utrzymania, opieką zdrowotną, przestępczością o bezpieczeństwem, niemieccy seniorzy chętnie wyjeżdżają do Polski, Czech, Węgier i Hiszpanii. Polska jest jednak najchętniej wybieranym krajem przez emerytów z Niemiec. Pisze o tym niemiecki portal, ale tez pokazują to dane niemieckiego ubezpieczyciela emerytalnego. Według najnowszych danych do 1 lipca 2021 r. wypłacono łącznie 21,224 mln emerytur, z czego w 2020 r., według niemieckiego ubezpieczyciela emerytalnego, wypłacono 248 tys. emerytur obywatelom Niemiec, którzy przebywali za granicą. Widoczny jest też pewien trend. Otóż na przestrzeni ostatnich lat liczba niemieckich emerytów-emigrantów ciągle wzrasta.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama