Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
„Nordwest-Zeitung" krytycznie o polityce Merkel w sprawie Nord Stream i wobec Putina
 
/13.12.2019/„Nordwest-Zeitung" bardzo krytycznie wypowiadała się o polityce Merkel w sprawie gazociągu Nord stream, ale także wobec Putina. Gazeta z Oldenburga pisze, że  swoimi sankcjami Amerykanie zaspokajają własne interesy. Według tej gazety USA chce sprzedawać do Europy swój skroplony gaz ziemny. Teraz dość prymitywna i naiwna, ale nie o tym teraz mowa.  „Nordwest-Zeitung" dodaje, że Waszyngton, zarówno „republikański” jak „demokratyczny”, „rozeznał” fatalne, geostrategiczne skutki tego gazociągu. Nawet niemiecka gazeta przyznaje, że USA zdało sobie sprawę z fatalnych skutków nie tylko ekonomicznych, ale politycznych niemiecko -rosyjskiej, kontrowersyjnej inwestycji Nord Stream jest narzędziem w rękach Putina  i to narzędziem nacisku na państwa
reklama

europejskiej. Gazeta pisze, że Rosja i Niemcy wspólnie naruszają nie tylko interesy Ukrainy, ale też Polski i innych Europejczyków. I to jest po prostu fakt dostrzegany przez część niemieckich mediów. „Nordwest-Zeitung" pisze dalej, że  niemiecki rząd prowadzi „niebezpieczną grę”. W czasie kiedy wywiad Putina morduje w Niemczech, w kwestii polityki energetycznej (rząd w Berlinie - przypis red.) rzuca mu się w ramiona. „Obrazu dopełnia też fakt, że przy równoczesnym odejściu od atomu i węgla, zależność ta będzie jeszcze bardziej poważna”. Gazeta z Oldenburga przy tym zauważa, iż swoją polityką rząd federalny umacnia jeszcze rosyjski potencjał szantażu. „Ceną mogą być chłodne, długie zimy w niemieckich mieszkaniach albo i jeszcze gorsze scenariusze”. Słowem komentarza można dodać, że niemiecki rząd nie przejmuje się tym, że naraża swoich sąsiadów na szantaże Putina. Jak widać solidarność europejską rząd Berlinie ma w tym wypadku w głębokim poważaniu. Liczą się tylko niemieckie i Putina interesy.Źródło: „Nordwest-Zeitung"
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.