Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-WROCŁAW-
Skandal we wrocławskim ratuszu. Czy będzie miał wpływ na postrzeganie Wrocławia przez naszych sąsiadów zza zachodniej granicy?


/12.12.2019/ We wrocławskim ratuszu wrze- donosi gazetawroclawska.pl. Chodzi o ogromne nagrody wypłacone urzędnikom zatrudnionym na kierowniczych stanowiskach. Sięgały 60 tysięcy złotych. - Zamiast szokujących nagród dla wybranych chcemy podwyżek dla wszystkich pracowników. Rządzący miastem blokują negocjacje – skarżą się związkowcy z magistratu Gazecie Wrocławskiej. Donieśli na prezydenta Jacka Sutryka do prokuratury. -Takie rzeczy w niemieckim dużym mieście nie mogłyby się wydarzyć – komentuje Andreas pragnący zachować anonimowość, Niemiec często bywający we Wrocławiu.
reklama

Ale Wrocław to typowo polskie piekiełko.  Związkowcy z Urzędu Miejskiego Wrocławia – a jak pisze gazetawroclawska należy do niego 250 osób- od wielu miesięcy są w sporze zbiorowym z Prezydentem Wrocławia. Wysokości nagród ujawniły media  po tym, jak magistrat został zmuszony do ich opublikowania wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Tylko w ubiegłym roku ekstra dodatki dla niektórych urzędników przekroczyły kwoty 50, a nawet 60 tys. zł. Zestawienie otwierają byli wiceprezydenci Wrocławia. - Na pytanie czy w miastach za naszą zachodnią granicą częstio dochodzi do podobnych sytuacji jak ta we Wrocławiu, niemiecki rozmówca unikał jednoznacznej odpowiedzi. Natomiast przyznał, że to raczej nie przynisie pożytku wizerunkowi nadorzańskiego grodu. Zobaczymy czy ten skandal we wrocławskim ratuszu będzie miał wpływu na postrzeganie Wrocławia przez naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. O tym, że niektórzy nasi sąsiedzi się nim interesują – to już wiemy.


Źródło: gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.