Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Ukraiński terrorysta planował dokonanie zamachu w Polsce!

/10.12.2019/ Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Ukrainy, którego podejrzewa o przygotowywanie się do zamachu terrorystycznego. Mężczyzna - Maksym S., który niedawno przeszedł na islam, miał rozważać zamach na galerię handlową w Puławach (Lubelskie) pisze o tym Interia.pl. Portal powołuje się na rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych. Ten oświadczył , iż materiały zgromadzone przez prowadzącą śledztwo lubelską delegaturę ABW pozwoliły zatrzymać go 4 grudnia.
Ukraińcowi postawiono zarzuty, a sąd zaakceptował wniosek o trzymiesięczny areszt.
Niedoszły zamachowiec - to Ukrainiec to mieszkający od dwóch miesięcy w Polsce. Maksym S. został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
reklama


Interia napisała, że przygotowania miały polegać na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu samochodu - pułapki w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków - w postaci pieniędzy oraz broni. Za takie czyny grozi do 5 lat więzienia. Z ustaleń  śledztwa wynika, iż obywatel Ukrainy rozważał atak z wykorzystaniem samochodu - pułapki, ładunków wybuchowych albo broni palnej. "Zamach miał przygotowywać co najmniej od 1 października działając w Puławach i Warszawie" - powiedział rzecznik ABW. Służby zachowały czujność i tym razem się udało unikąć tragedii.
To znany już też z historii. W czasach II Rzeczpospolitej terraryści z OUN nie raz dopuścili się zamachów na Polaków i polskie państwo. Zmieniło się wiele, ale jednak nie wolno ignorować tego co było. Niedawno media donosiły o brutalnych działaniach ukraińskich grup przestępczych na terytorium Rzeczpospolitej.


Źródło: Interia.pl


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.