Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-DOLNY ŚLĄSK-
Przed Świętami Bożego Narodzenia pociągiem z Wrocławia do Pragi za 59 złotych!/08.12.2019/ Znakomita wiadomość, dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Spółka Koleje Dolnośląskie podpisała z czeskim Leo Express umowę, dzięki której jeszcze w grudniu zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław.
Jak donoszą media jeszcze przed tegorocznym  Bożym Narodzeniem będzie można pojechać pociągiem z Wrocławia do Pragi. Brzmi to tak dobrze, że wręcz nieuwiarygodnienie. Ponoć  składy będą jeździły  w weekendy, a podróż na trasie Wrocław – Praga będzie trwała niewiele ponad 4 godziny. Pierwsze weekendowe pociągi ze stolicy Dolnego
reklama
Śląska do stolicy Czech pojadą w sobotę 21 grudnia zgodnie z nowym rozkładem jazdy, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia. Cena biletu to 59 zł w jedną stronę. Województwo dolnośląskie podpisało umowę o współpracy w zakresie świadczenia i organizacji usług publicznego transportu kolejowego z Krajem Pardubickim.
Już dziś wielu Dolnoślązaków, kiedy usłyszało o ty połączeniu deklaruje, że odwiedzi czeską stolicę. Ale można też liczyć na to, że ta decyzja o nowym połączeniu kolejowym wpłynie na zwiększenie ruch turystycznego również gości z Czech na Dolnym Śląsku.
Nową polsko-czeską linię kolejową będą obsługiwać Koleje Dolnośląskie, a także Leo Express.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. ©fotOMiejsca FM