Powrót

POLITYKA

Ogromne oburzenie po niezrozumiałej decyzji prezydenta Warszawy. Trzaskowski zabronił pro palestyńskiej manifestacji


Pro-palestyńska demonstracja, która miała przejść w sobotę ulicami Warszawy, została zakazana przez prezydenta Warszawy. W przemarszu pod hasłem "Ani jednej bomby więcej - wolna Palestyna" miało wziąć udział blisko dwa tysiące osób. Nie spodobało się to władzom Warszawy.  W uzasadnieniu urzędu miasta podano, że decyzja została podjęta ze względu na bezpieczeństwo uczestników. "Wielki demokrata i fan konstytucji Rafał Trzaskowski drodzy państwo! Żenujące" - skomentował Adam Kościelak.Publikacja: 16.11.2023

Nie milkną echa niezrozumiałej decyzji prezydenta miasta stołecznego. Jak podaje polsatnews.pl około dwóch tysięcy osób planowało wziąć udział w pro-palestyńskiej demonstracji, w której zapowiedziano "wyrażenie protestu wobec bombardowań Strefy Gazy i izraelskiej polityki okupacyjnej". Podczas poprzednich takich protestów dochodziło do antysemickich incydentów i to wystarczyło za pretekst do zablokowania protestów przeciwko zbrodniom Izraela na Palestyńczykach. Warszawski ratusz jako zasłonę dymną dla wydanego przez siebie zakazu użył  "względów bezpieczeństwa". Oczywistym jest, że to tylko pretekst, który posłużył Trzaskowskiemu, niekryjącemu się zresztą z pro-żydowskimi i pro-izraelskimi poglądami, do zablokowania protestów wspierających ginących Palestyńczyków.


Fot. Screen z Twitter

"W naszej decyzji opieramy się na stanowisku stołecznej Policji, która z mocy ustawy odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń" - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze. Prezydent miasta zwrócił uwagę, że wcześniejsze pro-palestyńskie marsze przemierzały inną trasą. Trzaskowskiemu nie spodobało się to, że organizatorzy odważyli się chcieć demonstrować przed ambasadą Izraela w Warszawie. Przypomnijmy, że wojna w Izraelu. Seria demonstracji na całym świecie. Na ulicach wielu europejskich oraz światowych stolic dochodzi do demonstracji zarówno zwolenników, jak i przeciwników działań wojennych obu stron sporu.
Źródło:
https://www.polsatnews.pl, https://wydarzenia.interia.pl, Twitter,


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Reklama
Archiwum