Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Dolny Śląsk zaniepokojony prorosyjską polityką Saksonii

/13.06.2019/ Władze Dolnego Śląska zaniepokoiły się prorosyjskimi wypowiedziami premiera Saksonii. Marszałek Województwa wysłał w tej sprawie list do Drezna.
Dolny Śląsk i Saksonia są od 20 lat partnerami. Jubileuszowy nastrój zakłóciły ostatnio wypowiedzi premiera niemieckiego landu, Michaela Kretschmera , na temat Rosji. Marszałek Cezary Przybylski nie kryje niepokoju.
W liście do Kretschmera marszałek województwa dolnośląskiego wyraził "głębokie zaniepokojenie" wypowiedziami premiera Saksonii podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w St. Petersburgu. Cezary Przybylski przypomniał, że podczas niedawnego wspólnego jubileuszowego posiedzenia gabinetów Dolnego Śląska i Saksonii mówiono o "solidarności, wspólnocie, wartościach historycznych i współpracy na pograniczu".
"W pełni rozumiem, że jako szefowie regionów musimy dbać o gospodarcze interesy naszych małych ojczyzn. Przynależność do wspólnoty europejskiej jednak nakłada na polityków regionalnych szczególne zadanie . Kwestie unijne uznane za priorytetowe i wspólne powinny takimi pozostać" - napisał Cezary Przybylski.
Dlatego - jak zaznaczył - nie znajduje uzasadnienia dla wyrażonego przez Kretschmera poparcia dla budowy gazociągu Nord Stream 2. Niepokoi go ponadto wezwanie do zniesienia sankcji przeciwko Rosji .
reklama

Uczestnicząc w Międzynarodowym Forum Gospodarczym w St. Petersburgu Kretschmer powiedział, że Rosja jest strategicznie ważnym partnerem Niemiec i opowiedział się za zniesieniem sankcji oraz za dokończeniem budowy gazociągu Nord Stream 2. Jego zdaniem, krytycy tego projektu reprezentują amerykańskie interesy, które w tym przypadku kolidują z interesami europejskimi. Broniąc później swojego stanowiska tłumaczył, że mieszkańcy Niemiec wschodnich mają swójwłasny pogląd na Rosję , wynikający ze wspólnej przeszłości.
Zaproszenie na Ukrainę
W liście do Kretschmera, marszałek województwa dolnośląskiego przypomniał, że sankcje są następstwem bezprawnej aneksji Krymu przez Rosję i agresji wobec Ukrainy. "Przykre jest Pana poparcie dla zmiany decyzji UE, którą uważam za słuszną" - napisał Cezary Przybysz.
Marszałek zaprosił premiera Saksonii do wspólnej wizyty w ukraińskim obwodzie Dniepropietrowskim sąsiadującym bezpośrednio z Donbasem.
Biuro prasowe rządu Saksonii nie potrafiło w środę odpowiedzieć na pytanie, czy datowane na 10 czerwca pismo dotarło do adresata.
Współpraca pomiędzy obydwoma sąsiadującymi ze sobą po obu stronach granicy regionami trwa od 1999 roku. W 2012 roku Saksonia otworzyła regionalne Biuro Łącznikowe Saksonii z siedzibą we Wrocławiu. Biuro jest punktem kontaktowym pośredniczącym w budowaniu nowych kontaktów między partnerami.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

PRACA DLA HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNEJ


Poszukuję higienistki do pracy w nowo-otwartym  gabinecie stomatologicznym w szkole we Wrocławiu, przy ulicy Ślicznej. Praca 3 razy w tygodniu po 5 godzin. Wymagany dyplom ukończenia szkoły higienistek. Praca od 01.09.2019 r.


Kontakt tel. 509275123