Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Węgrzy zablokowali wspólną deklarację UE w sprawie krwawego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Niemcy krytykują postępowanie Budapesztu
/20.05.2021/ Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas skrytykował Węgry za blokowanie wspólnej deklaracji UE w sprawie konfliktu na Bliskim Wschodzie, która nawołuje do zakończenia konfliktu.
Podczas wtorkowych  konsultacji ministrów spraw zagranicznych UE 26 z 27 państw członkowskich zgodziło się, „że najważniejsze jest teraz, by broń zamilkła i by nie było więcej ofiar śmiertelnych" – powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec  Heiko Maas w środę w niemieckiej telewizji. – Tylko Węgry widziały to inaczej, z jakiegoś powodu – dodał.
Według niemieckiego ministra - ważne jest, by UE zajęła teraz jasne stanowisko. Inni aktorzy, tacy jak Stany Zjednoczone, również próbowali „na arenie międzynarodowej za pomocą dyplomacji przed i za kulisami" nakłonić


obie strony do zgody na zawieszenie broni. Jednak istnieją „bardzo różne stanowiska w sprawie konfliktu bliskowschodniego". We ministrowie spraw zagranicznych UE omówili podczas wideokonferencji sytuację na Bliskim Wschodzie. 26 z 27 państw członkowskich poparło wezwanie do „natychmiastowego zaprzestania wszelkiej przemocy" i „wprowadzenia zawieszenia broni". Tylko Węgry odrzuciły ten postulat, a węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto oskarżył UE o „przeciwstawianie się Izraelowi”. Sprzeciw Węgier  uniemożliwił przyjęcie wspólnego stanowiska, które potępiało przemoc w konflikcie Bliskowschodnim.  Węgry natomiast zablokowały wspólną deklarację w sprawie krwawego konfliktu, w którym zginęło już setki ludzi, w tym dziesiątki palestyńskich dzieci. Dotychczasowa postawa władz UE, która jest pasywna, prowiduje, że Europa jest postrzegana jako bezzębny tygrys.


Źródło: DPA, www.dw.de
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania książka:

Autor/ka: TRACY BRIAN

Tytuł: NAWYKI WARTE MILIONY JAK NAUCZYĆ SIĘ ZACHOWAŃ PRZYNOSZĄCYCH BOGACTWO

Wyd: Helion 2019.

Stan: Książka nowa, stan bardzo dobry ( widać na zdjęciu)

Cena: 10 zł

Koszt wysyłki: odbiór osobisty 0 zł Wrocław, wysyłka Pocztą Polska 6 zł.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a kupnem napisz pod adres: ksiazkisprzedam100@int eria.pl z dopiskiem „ Tracy”.

reklama