Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Niemiecka partia FDP  natychmiast podjąć działania dyplomatyczne” w celu zakończenia ataków na Izrael”.

Dotychczasowy bilans krwawego konfliktu izraelsko – palestyńskiego: Liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków wzrosła od poniedziałku do 115, w tym 28 dzieci i 15 kobiet, a 621 osób zostało rannych. Ugrupowania zbrojne Hamas i Islamski Dżihad potwierdziły 20 ofiar śmiertelnych w swoich szeregach, choć Izrael twierdzi, że liczba ta jest znacznie wyższa. W Izraelu zginęło siedem osób, w tym 6-letni chłopiec.
/14.05.2021/  Frankfurter Allgemeine Zeitung powołał się na armię izraelską, która jeden z ataków na Strefę Gazy usprawiedliwiała bombardowaniem tuneli przeciwnika. Według armii izraelskiej w ataku na Strefę Gazy brało udział 160 samolotów. Zakres, w jakim cel został osiągnięty, jest nadal badany. Rakiety wystrzelono również z Libanu. FAZ przypomina, że w niedzielę  Rada Bezpieczeństwa ONZ chce znowu zajmować się eskalacją przemocy na Bliskim Wschodzie. Słowem komentarza można jedynie dodać, ze nagle zamilkli obrońcy praw człowieka, organizacje, które zwykle biją na alarm, kiedy łamane jest prawo międzynarodowe, media, które stały na straży prawa do życia, nagle zamilkły. I nie jest to przypadek. Rada Bezpieczeństwa ONZ też nie jest rychliwa. Pomimo  konfliktu na Bliskim Wschodzie, ataków na Strefę Gazy dopiero na niedzielę wyznaczyła posiedzenie poświęcone krwawemu konfliktowi. Taka sytuacja jest oczywiście na rękę Izraelowi, który bez pardonu używa siły. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział we wtorek wieczorem w wystąpieniu telewizyjnym, że bojownicy w Strefie Gazy "zapłacą bardzo wysoką cenę". I rzeczywiście spełnia swoje groźby. Niedawno   Izraelczycy za pomocą wystrzelonej rakiety zniszczyli 12-piętrowy budynek mieszkalny w Gazie. W odpowiedzi na izraelski atak lotniczy Islamski Hamas oświadczył, że
reklama

wystrzelił 130 rakiet na Izrael. Niemiecka gazeta przypomina, że konflikt między Izraelczykami a Palestyńczykami ponownie wybuchł w ciągu ostatnich kilku dni. Doszło do szczytu podczas muzułmańskiego miesiąca ramadanu i po odwołaniu wyborów parlamentarnych w Palestynie. Za wyzwalacz uważa się policyjne bariery na starym mieście w Jerozolimie, które wielu młodych Palestyńczyków postrzegało jako upokorzenie. Ponadto doszło do starć między Palestyńczykami i izraelskimi osadnikami w jerozolimskiej dzielnicy Sheikh Jarrah w związku z eksmisjami i brutalnymi starciami na Wzgórzu Świątynnym (Al-Haram al-Sharif). Kompleks z Kopułą na Skale i meczetem Al-Aksa jest trzecim najświętszym miejscem w islamie. Ale jest też święta dla Żydów, ponieważ stały tam dwie żydowskie świątynie. Jak donosi Frankfurter Allgemeine Zeitung niemiecka partia FDP żąda od rządu federalnego, aby zintensyfikował swoje zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie przyczynił się trwałego porządku pokojowego. Zgodnie z rezolucją FDP rząd federalny wraz z partnerami europejskimi i Stanami Zjednoczonymi musi natychmiast podjąć działania dyplomatyczne” w celu zakończenia ataków na Izrael”. Dokument ma zostać przedstawiony jako pilna prośba na kongresie partii FDP, który rozpoczyna się w najbliższy piątek. Trudno tam coś znaleźć o obronie palestyńskiej ludności, a warto  jeszcze raz przypomnieć tragiczny bilans tego, krwawego konfliktu. Liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków wzrosła od poniedziałku do 115, w tym 28 dzieci i 15 kobiet, a 621 osób zostało rannych. Ugrupowania zbrojne Hamas i Islamski Dżihad potwierdziły 20 ofiar śmiertelnych w swoich szeregach, choć Izrael twierdzi, że liczba ta jest znacznie wyższa. W Izraelu zginęło siedem osób.


Źródło: www.faz.net, www.interia.pl,
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania książki Marka Krajewskiego. Zakup wszystkich dwóch (kompletu) tylko 30 zł, a pojedynczo:

1. Marek Krajewski, Moloch, Wydawnictwo: Znak, 2020 -cena 18 zł

2. Marek Krajewski, Dziewczyna o czterech palcach, Wydawnictwo:  Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2019 -cena 17 zł

Stan: Książki używana, stan widać na zdjęciu

Koszt wysyłki: 6 zł - wysyłka Pocztą Polska, lub odbiór osobisty 0 zł Wrocław.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a kupnem, napisz pod adres: ksiazkisprzedam100@interia.pl z

dopiskiem tytułu książki, lub „komplet Krajewski” jeśli chcesz nabyć dwie.  Po wpłacie książka zostanie wysłana na wskazany adres.